2010 Bebek Şenliğinden Notlar

6/13/2010

Bu seneki Bebek Festivali ile ilgili düşüncelerimi ancak yazıya dökebildim. Bende standlar arası keyifli ve renkli saatler geçirenlerdenim. Sevgili için sıkıntılı bir durum olsa da bazı standlara dönüp dönüp uğradığım oldu :) Güzel bir yolculuktan sonra durdurak bilmeden gezdik. Ayağımıza kara sular inse bile biz gel-gitler şeklinde üstesinden geldik. Aç aç gezmek olmaz deyip bizleri düşünerek kurulan yemek tezgahları da epey rağbet gördü. Köfte ve balık kokuları modacıların standlarına yakın olduğu birçok kişiden 'off ya bu nasıl olur' tarzında söylemler duymadım değil. Seneye biraz daha uzağa kurulsa birçok kişiyi memnun edeceği kesin.

Dediğim gibi ürünler birbirinden renkli ve göz alıcıydı. Orjinal aksesuarlar, özgün tasarımcılar, kitaplar, hediyelik eşyalar, yağlı boya tablolar ve ev eşyaları bulmak mümkündü. Girişte bulunan ev eşyası satan Kozza Design benim çok hoşuma gitti. Ahşap üzerine yapılan baskı tekniğiyle hem kullanışlı hem de şık şeyler yaratmışlar. Evlerimizde görüntüsünden hoşlanmadığımız objeleri kamufle etmek için birebirdi. Mesela damacanalar :) Elimde o büyüklükte eşyalarla dolaşamayacağım için ben siparişimi oracıkta hallettim.

Ahu Yağtu'nun sahibi olduğu Second Chance standında beğendiğim çok şey oldu. Kendisininde dediği gibi eskilere bir şans daha vermek gerek :) Vintage eşyalar bulunan standda elbiselere bayıldım. Bana ufakda olsa nostalji yaşattı. Annemin fotoğraf albümünden karelere bakıyormuşum gibi hissettim. Bu arada elbiselerin fiyatları da çok uygundu.

Daha sonra kendi el emeğiyle yaptığı çantaları görücüye çıkaran Narinç Sağlam'ın çantası çok hoşuma gitti. Yaz için kullanabileceğim sevimli çantalara bir yenisini daha böylece eklemiş oldum :) Resimde görünen çanta olur kendisi.

Mehtap Elaidi, Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Bahar Korçan, Gamze Saraçoğlu, Özgür Masur standları bulunan modacılarımızdan bazılarıydı. Hal böyle olunca farklı çizgileri ve bakış açılarını bir arada görmek mümkündü. Benim en beğendiklerim arasında Özgür Masur, Zeynep Tosun ve Zeynep Erdoğan yer aldı. Zeynep Tosun her zamanki güleryüzlü ve tatlılığıyla kendi standındaydı.Özgür Masur'un dar kesim minileri her zamanki gibi büyüleyici. Bihter'imizin stiline hasta olanlara sözüm mutlak uğramanız gerekirdi :) Ama bazı modacılar içinse aynı şeyi söylemem pek mümkün değildi. Yakından bakınca dikişlerinin kötülüğü beni hayalkırıklığına uğrattı. Herşey tamamdır dediğiniz gece elbiselerinden sarkan ipleri görmek için biraz incelemek yeterliydi. Astardan sarkan iplerle bir kıyafeti kimse taşımak istemez herhalde. Mazallah bir sökülmeye başladı mı arkası gelmez. Başka birindeyse bir bayanın fiyatları incelemesi standda bulunan görevlenin dikkatini çekmiş olacak ki. Yanında bulunan modacıya fiyatlarına bakıyolar demesi ve onunda 'ne uğraşıcam veririm bir butiğe onlar uğraşsın' tarzı konuşmasını ben dahil birçok kişi şahit oldu. Bende burdan kendisine ne gerek vardı buna demek isterim.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest