IFW - Simay Bülbül 2011 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

9/04/2010

IFW ile ilgili yazılarım biraz gecikmeli olarak gelse de bunu İstanbul'da internetten mahrum kalmama ve o günden beri sürekli seyahat halinde olmama bağlayabilirsiniz. Tatilde olmama rağmen içimdeki yazma aşkına engel olamayıp, tatilin keyfini bir yandan çıkarırken bir yandan da moda dünyasında neler olduğunu takip edip, neler yazacağımı planmakla geçiriyorum. Daha önceki 1940'larla ilgili yazımda da belirttiğim gibi pin up kızlarıyla ilgili haber dosyamın devamının geleceğini söylemiştim; 50'lerle ilgili çalışmalarıma da başlamış bulunmaktayım. Bendeki son gelişmelerle ilgili özeti de böylelikle geçmiş olayım :)

Şimdi büyük bir sıçrayışla İstanbul Moda Haftasını 2. gününde yer alan Simay Bülbül defilesine geçelim. 'Attarti Ana' ismini verdiği koleksiyonda petrol mavisi, siyah ve beyazların hakim olduğu defilede derilerin dantel işçiliğinde işlenmesi ayrı bir güzeldi. Deri kullanımının yanıda şifon ve ipek elbiselerde unutulmamıştı. Altın rengi aksesuarlar, derin dekolteli ve uzun elbiseler koleksiyonda göze çarpanlar arasındaydı. Simay Bülbül 'büyü'lenmeye hazır mısınız sloganıyla yola çıktığı son koleksiyonuyla defileyi izleyenleri büyülemeyi başardı. Öyle ki salondaki konuklar ve tabi bende alkış konusunda cimri davranmayıp uzun süre Simay Bülbül'ü alkış yağmuruna tuttuk.

Ben defilede ki müziklere ve kürelere bayıldım. Işıkların kısıldığı anda kürelerin ışıltısıyla yansıtılan ortam harikaydı.


Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest