Ünlü Stil | Claudia Schiffer

9/30/2010


Ünlü Stil köşemde kusursuz fiziği ile Almanların medarı iftiharı olan Claudia Schiffer'a yakından bakalım. 90'ların ünlü top modelinin adını eskisi kadar sık duymasak da o Londra'da ailesiyle birlikte mutlu mesut yaşamını sürdürüyor. Çocuklarını okula bırakıp, okuldan alan güzel anne podyumlara veda ettiğinden beri yaşamını anneliğe odaklamış durumda. Bu sebeple objektifler de onu çoğunlukla bu anlarında yakalıyor. Sadece özel davetlerde, moda haftalarında, ödül törenlerine katılmakla yetiniyor. Ama bu sessizliğine tasarımcılığa yaptığı geçiş ile son verecek gibi görünüyor; önümüzdeki günlerde moda dünyasında adını daha sık duymaya şimdiden hazır olalım. Yakın zamanda üçüncü çocucuğunu doğurmasına rağmen fiziğinde herhangi bir değişiklik bile yok. Acaba o da Ebru Şallı gibi doğum anına kadar pilates yapanlardan mı? :P


Günlük hayatında krem rengi ve tonları onun vazgeçilmezi. Babetleri yada botları tercih eden model uzun boyunun avantajı ile gücünü topuklardan almadan ne giyse yakıştırmasını biliyor; desenli fularları ile kıyafetine hareket de katıyor. Çok riskli, iddialı seçimler yapmadığı gibi renklerle oynamayı da çok sevmiyor. Claudia Schiffer'ın çizgisi tam anlamıyla bohem kokuyor. Davetlerde ne kadar şık olsa da günlük stilinde ki otantik havasını sokaklara taşıyor. Balenciaga'nın renkli patchwork çantası ise en sık kullandıkları arasında.Resimlerden de anlamış olmalısınız ki bu kadın gece gündüz siyah opak çoraplarından vazgeçmiyor! Elbisesinin ve eteğinin altına çorap giymeden dışarı adımını atmıyor! Bu kadar sık giymesi bacaklarını ince göstermek veya selilüt problemini saklamak için değildir tabi. Hamileliğinde giydiği elbiselerle rahat ve şıklığı bir arada sunuyor.

Makyaj konusunda mümkün olduğunca naturel tonları tercih eden Claudia; bakışlarım, altın renkli saçlarım ve gülüşüm yeter diyor ama göz kalemi ve eyelinerın iri gözlerine yaptığı etki bambaşka! Nötr rengi rujlar ve elmacık kemiklerinin üzerine uyguladığı toprak tonundaki allık ile genç ve taze bir görünümüne kavuşmasını sağlıyor. Saçlarını abartılı yada çok iddalı biçimlerde göremesek de hiçte sıkıcı görünmüyor. Genellikle düz kullanmayı sevdiği ultra parlak saçlarını ara sıra topuz ve dalgalı modellerde kullanıyor. Biz de saçlarımız üzerinde yarattığı ışıltılı etkiye bayıldığımız için yaz kış fön sevdasından vazgeçemeyenlerdeniz işte! Kısa saç ile hiç göremediğimiz Claudia firmalar ile yaptığı anlaşmalar yüzünden saç şekli ve rengi ile de oynayamıyor.


Siyahın cazibesine kapılanlardan biri de Claudia Schiffer. Angelina Jolie gözüme bu nedenle fazla itici görünmeye başlamıştı ama Karl Lagerfeld'in göz bebeği modeli için aynı düşünceden çok uzağım. Siyah bu kadında her kıyafetinde ayrı bir hava verdiği gibi sarı saçlarına da çok yakışıyor.


Çok basit görünen parçaları birleştirerek bu konuda tecrübesini konuşturan sarışın model, pantolon ve ceket ikilisi ile çaba harcamadan şık görünmenin ip uçlarını veriyor. Kışın hırka ve kaban kadar pelerin de giymeyi seviyor. Moda dünyasına giren Claudia Schiffer kendi giyimi konusundaki başarısının ne kadarını podyum dünyasında gösterecek? Bekleyip, görelim...

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

  1. Beğendiğim tek Alman desem, aynen annede olsak böyle olmak gerek bakımlı kendimiz için sağlıklı ve üretken

    YanıtlaSil
  2. {stil direktörü} Benim de beğendiğim tek Alman model. Kesinlikle bitanem herşeyi önce kendimiz için yapmalıyız!

    YanıtlaSil

Pinterest