Ankara'nın Benzersiz Butiği: BUTİK SUARE

12/08/2010


Ankara'da olup bu butiğin ismini henüz duymadıysanız daha dikkatli okuyun; çünkü sizlere şirin bir mağazayı tanıtacağım: BUTİK SUARE!

Kişiye özel tasarımlar, kıyafetler, kol düğmeleri, ayakkabılar gibi aradığınız herşeyin bulunduğu bir yer burası. Ama en önemlisi ürünlerin fabrika üretimi değil herşeyin el emeği olması. Butik Suare'de Tugba Dedeoğlu'nun yarattığı harika tasarımlarını sergilediği bir mekan. Hem Tuğba Hanım'ın tasarıma giden yolculuğunu hem de Butik Suare'nin nasıl ortaya çıktığını Tuğba Dedeoğlu'ndan dinleyelim.


Tasarım yolculugum bundan bes yıl once basladı. Londra Central Saint Martins de fashion drawing ve fashion illustration egitimlerinden sonra İstanbul ve Ankarada bazı isim yapmış bayan giyim firmalarında çalışmamdan sonra tesaduf kol düğmesi tasarımları yapmaya başladım. Eşime doğum gününde yaptırmak istedigim bir hediyeydi benim için aslında. Bulamadığım kol düğmesi benim kendi koleksiyonumu hazırlamama fırsat hazırladı. Hazırladıgım 700 adetlik özel bir koleksiyonla bir ortakla birlikte SUARE kol düğmelerini 3 yıl önce Panorada açtik. Kol düğmeleri ile çıktığımız yolumuza kısa sure sonra müşterilerimizin ilgisiyle bir adım ileri götürmek istedik . Bir üst katta tamda bize uygun şirin bir mağazaya çıktık ve Fransız esintili içinde her zaman hoş bir müziğin kulağınızı okşadığı bembeyaz konseptiyle kendi markamızla butiğimizi açtık. Kendi gömlek tasarımlarımızı yaptık; kendi kol düğmesi tasarımlarımlarımıza devam ettik. Hatta İstanbul'da Ankaralıların ulaşamadığı özel tasarım butiklerden tasarımlar ekledik mağazamıza. Bunlar : Nur Toktay, Ebru Danyal, Nr 39, Oyee Design, Closh butik, Discreet ve birçok marka.. Daha sonra ait olduğumuz yere caddeye gitmeye karar verdik. Biz ara sokakta küçük bir cadde mağazası olmalıyız bizim asıl ait oldugumuz yer orası diye Tunalı'da şubemizi açmaya karar verdik.Tuğba Hanım Tunalı'da ki yerini; beyaz ahsap girişli kapıdan içeri girince hoş bir koku ve caz esintilerinin sizi karşıladığı ve bize uğradığınızda saatlerinizi harcadığınız çayınızı, kahvenizi yudumladığınız ve hoş sohbetimizle birbirinden farklı tasarımlarıma bakma fırsatınızın oldugu bir butik olarak tanımlıyor. Tunalı caddesinde küçücük sevimli mi sevimli agaçlar altında bir butik açılıyor. Suare isimli butiğin açılmasına az bir zaman kaldı... Benim Tunalı'da açılacak olan butiğin müdavimi olacağım ise kesin! :)


Zamansız elbiselere, orijinal tasarımlara ve ayakkabılara ve kişiye özel hazırlanan bay ve bayan gömleklerini bulabileceğiniz bu yerde üzerinizdekini bir başkasında görme olasılığınız ise yok. Pişti olma gibi bir sorunun ortadan kalkması demek bu da :) Ankara'da farklı ürünlerin ve markaların bir arada olabileceği bir butik zor bulunur.. Ama özellikle Tuğba Dedeoğlu'nun yarattığı kol düğmelerine mutlaka bakın. Yılbaşında sevgilinize istediğiniz kol düğmesi veya kıyafeti tasarlayın Butik Suare sizin için ona hayat versin!


Saten ve tafta kumaşlardan yapılmış boleroların kıyafetinize hareket katacağı kesin. Büyük veya küçük modellerde tasarlanan boleroları keyfinize göre kullanın, isterseniz renk ve modeli belirleyip hayalinizdeki boleroya sahip olun!


Ben bir sürü güzel broştan, düğme kapaklarından, ve takılarıdan bazılarını buraya ekleyebildim. Ama siz ayrıntılı olarak Tuğba Hanım'ın kendi bloguna http://designsbykuvvetli.blogspot.com/ bakabilir ve tasarımlarını satın almak istersiniz de http://www.tboutique.pasaj.com/ bu adrese uğrayabilirsiniz!

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

5 YORUM

 1. İnanır mısın az önce arkadaşıma yarın blogda Suareyi tanıtmak istiyorum sen de gelir misin fotoğraf çekmeye diyodum:) Sen benden önce davranmışsın çok güzel bi post olmuş:)

  YanıtlaSil
 2. :)) olsun canım sen yazarsın yine de yazını, bende keyifle okurum :) teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. harika oldu öğrendiğim, en kısa sürede gitmeli şimdlik blogunu keşfetmeli :)

  YanıtlaSil
 4. {touch the sky} keşfedilesi güzellikte gerçekten!

  Tuğba Hanım'ın mütevazi kişiliğinden çok etkilendim. Güzel yorumları ve içtenlikle yaptığı yardımlardan dolayı burdan kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum! :)

  YanıtlaSil
 5. acaba bu butik hala aynı yerde mi? tarif ettiğiniz yerde böyle bir yer hatırlayamadım, kapandı mı ki :(

  esen

  YanıtlaSil

Pinterest