Farklı Bedenler Bir Koleksiyonda: Burcu Aslan | Bodiless

1/05/2011

Ülkemizin tekstil cenneti olduğunun hep farkındaydık; ancak geçtiğimiz yıllara oranla artan tasarımcılarla bunun desteklenmesi bu konuda da ayrıcalığımızı koyma adına sevindirici. Genç tasarımcıların hayal dünyalarını yansıtığı parçalarla yeni ufuklara yelken açıp, o dünyadan kendimize ait güzelliklerde hayat bulabiliyoruz. Farklı bakış açılarının bizi her zaman besleyeceği görüşünde olduğum için kumaşlara ve deriye hayat veren Burcu Aslan ile bu yolculuğa çıkıp onun hayal dünyasına dalalım..19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Burcu Aslan grafik, fotoğraf, heykel, seramik gibi yan sanat dallarında da dersler almış, çeşitli karma sergilerde eserleri sergilenmiş. 2 yıl aksesuar tasarımı ile uğraşan, 5 yıl deri sektöründe bir firmada deri tasarımcısı olarak çalışan genç yetenek son 1 yıldır da Burcu Aslan etiketiyle koleksiyonlar hazırlıyor. Ürünler şimdilik building'in düzenlemiş olduğu bir etkinlik olan Akmerkez X-mas fashion new year mağazasında satışda. İleriye yönelik çalışmaları da devam edecek..


Her tasarımın bir yaratılış öyküsü vardır; Burcu Aslan'ın yarattığı öyküye bakarak genç yaşta neler biriktirdiklerini anlayabiliriz. Yazan, okuyan, düşünen insanların ardında bıraktığı izler takdir edilesidir ve yarattıkları tasarımlar da bu sayede olgunlaşır.


Burcu Aslan'ın ismini verdiği koleksiyon ile tasarımları uyum içinde akışkan, yalın ve sakin. 'BODILESS' bedensiz, tinsel, ruhsal anlamına geliyor. Koleksiyonun en büyük özelliği bedensiz olup, beden kaygısı taşımayan ruha sahip insanlar için özel tasarlanması. Yani aynı ürünü 34 bedenden 44 bedene kadar herkes giyebildiği sihirli kıyafetler olması :) İnsanları etiketlemeden, kategorilere sokmadan özgür bedenlerin yansıması bu koleksiyonla hayat buluyor. Vücut şekillerini umursamadan ruhlara dokunmak niyetindeki tasarımcı bunu çoktan başarmış görünüyor.


Olabildiğince az işlenmiş kumaş içeriklerinin yanısıra, az dikiş kullanmış olması ile de dikkat çekmeyi başarıyor. İpek kupra-güderi kombinli ve kaşe- güderi kombinli ürünleri bulabileceğiniz bir koleksiyona sahip. En yoğunlukta olan parçalar elbise ve kaşe dış giyim ürünleri. Daha önemli bir ayrıntı olarak ürünlerin tamamında yada detaylarda garni olarak güderi ve süet kullanması.


İnsanların hayat enerjisi yaptığı işlere de yansıyor. Burcu Aslan ürettikleriyle takip edilesi bir moda tasarımcısı olmayı her anlamda hak ediyor. www.burcuaslan.com

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

7 YORUM

 1. çok sevdim ben bu cicileri, hem sade hem şık!

  YanıtlaSil
 2. {Trend Pınar'ı} dolabımızın olmazsa olmaz parçaları var.

  YanıtlaSil
 3. o zaman birer tane hediye benden dolabınıza;) trend pınarı ve moda çıkmazına...

  YanıtlaSil
 4. aaa inanmıyorum, bayılırım sürprizlere ki bu katmerli olmuş, çok beğendiğim bir koleksiyondan! çok şıkım ama çok rahatım diyor model resmen!

  YanıtlaSil
 5. { BURCU ASLAN } Tasarımlarında ki ince düşünce hayatının her yerinde... Bir kez daha sözleri kifayetsiz bıraktın! Çok teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 6. linke bir tıkladım ne göreyim? bizim burada bir sürprizimiz vardı, unutmuşum, iletişim bilgilerim değişti, umarım yollamamışsınızdır eski adresime, çok üzülürüm :(

  YanıtlaSil
 7. Burcu'nun mail adresini sana vermiştim. Sen iletişime geçmiştin. Geri kalan hiçbir şeyden de maalesef benim haberim yok.

  YanıtlaSil

Pinterest