Benoit Meleard'ın Sıradışı Ayakkabıları

2/09/2011



Benoit Meleard, 1994 yılından beri Helmut Lang, Alexander McQueen, Loewe, Jeremy Scott, Charles Jourdan gibi birçok marka için ayakkabılar tasarladı. 2001 yılında kendi koleksiyonunu oluşturarak piyasaya çıkaran Meleard yeni koleksiyonu için 1950'lerin Amerikan tasarımcısı Beth Levine'ın farklı tasarımlarından ilham almış. Yüksek ahşap platformların yanı sıra kübist tasarımlarında deri ve ahşabı birlikte kullanmış. 2011 İlkbahar - Yaz koleksiyonunda ki tekelerlek formundaki topuklar, takunya havasındaki ayakkabılarla tasarımcı bu koleksiyon ile mimari ve sanatın iç içe geçtiği bir stil yaratmak istemiş.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

5 YORUM

 1. Böyle orjinal şeylere bayılıyorum ahşap platformlara söylenecek birşey yok ama en alt sıradakiler giyinmek için sıradışı da değil aslında :)

  YanıtlaSil
 2. aaa ben normallerini giyemiyorum bunları nasıl giyerdim bilmiyorum : )

  YanıtlaSil
 3. ilk ayakkabı tek tekerlekli paten gibi duruyor değil mi:)

  YanıtlaSil
 4. Ben bu tarz tasarım ayakkabıların hiç bir zaman rahat olmayacağını düşünen ön yargılı bir tipim :) bazı ünlülerin giydiklerini gördüğümde böyle tasarım ayakkabıları hayret etmiştim ayağını burkmadan nasıl yürüyorlar diye, hoş defileleri sıkı izlerim, her seferinde mankenlerin canı çıkıyor... :)

  YanıtlaSil
 5. { Did Dans La Mode } bende yaratıcılık kokan herşeyi seviyorum. Sizin gibi güzel tasarımlar ortaya çıkaranlara da ilham olsun ;)

  { mine } ben tekerlek ile olduğum yerde kalırdım söyliyim :))

  { rebeltakipte } haydi kızlar kayağa :)


  { Sihem Tachouli / Yaşam Stil } çok haklısın canım bende aynı duygular içinde kalıyorum. podyumda 1 dk gibi bir zamanda bile yürürken ne zorluklar yaşıyorlar. Allah kimseyi düşürmesin :)))

  YanıtlaSil

Pinterest