Pratik ve Çarpıcı Makyaj Uygulaması

3/06/2011


Çarpıcı gözler ve doğal görünümlü dudaklar için makyaj uygulamasını merak eden hanımlara özel aşamalar! Reklamlarda ki sloganlar gibi takma kirpik etkisi yaratan maskaralar değil; takma kirpiklerle dikkat çekici bakışlara sahip olmak isteyenler varsa bu uygulamaya kulak versin!

Göz kapaklara sürülen kapatıcıyı fırça yardımıyla dağıttıktan sonra naturel tonlarda far ile gölge yapıyoruz.


Fırçalı eyelinerı zor kullananlar kalem şeklindeki eyeliner ile kirpik diplerine ince çizgiyi geçtikten sonra sadece kirpik uçlarına hacim verebilmek için takma kirpik uygulasınlar. Jennifer Lopez, Eva Longoria gibi ünlülerin makyajlarının vazgeçilmezi olan bu kirpikleri abartmadan uygulanırsa iyi bir sonuç verebilir. Herşeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler.


Kirpiklerin sabitlendiğinden emin olduktan sonra maskara yardımı ile kirpikleri daha belirgin hale getirip kıvrım veriyoruz. Dudağımızda uçuk pembe tonlarındaki rujumuzu sürmeden sünger yardımı ile bir parça kapatıcı uyguluyoruz bu da rujumuzu daha kalıcı kılıyor. Bunun içinde kapatıcıyı yine abartmadan uyguluyoruz ki kötü bir görüntü oluşturmasını önlesin ve yapay durmasın.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest