Alice by Temperley 2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu

8/23/2011


Prada'nın 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için de ilham olan Josephine Baker bu kez Alice by Temperley'nin 2011 Sonbahar/Kış koleksiyonuna katkıda bulunuyor.


Üç boyutlu çiçek baskıları, vintage tarzı danteller ve Ruslarla özdeşleştirilen kürk şapkalar, tabi sahteleri olmak kaydıyla, sonbahar ve kışın detayları arasında yer alıyor.


Cambridge Düşesi Kate Middleton ve kardeşi Pippa Middleton da İngiliz modacı Alice Temperly'nin tasarımlarını tercih edenlerin başında geliyor. Özellikle uzun kollu bu elbiseler ikilinin stiline yakışacak türden.


Egzotik dansları ile büyüleyen Josephine Baker'ın cesur stilinde yer alan leopar desenlerini Alice Temperley giyilebilir şekilde koleksiyonuna yansıtmış. Modacılar üzerinde yarattığı etkiyi bir kenara bırakırsak 50'li yıllarda farklı ülkelerden evlat edinmeye başlayan Josephine'in Angelina Jolie gibi aktrislere de ilham kaynağı olduğu da anlaşılabilir.


Koleksiyonda kokteyl elbiseleri, gece kıyafetleri de olduğu gibi siyah ve metal renginin zımbalar ile bütünleştiği taytlar da mevcut. 2011 Sonbahar/Kış koleksiyonu Eylül ayında Londra'da ki mağazalarda satışa sunulacak.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest