NY Moda Haftası | Lacoste 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

9/12/2011


Lacoste diyince ilk akla gelen şey tenis oluyor. Tabi bunun nedeni markanın yaratıcısının timsah lakaplı tenis oyuncusu Rene Lacoste olması. Korta çıkarken kendi tasarımı olan kıyafetlere timsah logosu işleyerek herşeye başlamış. Ürünlerin beğenilmesi sonrası ticari bir proje ve şirketleşme süreciyle devam eden yolculuk ve sonrasıysa herkes tarafından bilinen: gerçek bir başarı öyküsü...     

Rahat ve giyimi kolay parçalara yönelik üretim yapan marka özellikle polo t-shirtleriyle belleğimizde yer ettiği için koleksiyonlarında da buna yenilikler getirmeye çalışıyor. Mavi, lacivert ve siyah renkli elbiselerde mini cep detayları bulunuyor.


Podyuma uçuşan rengarenk elbiseleri ile canlılık katsa da Lacoste'den daha geniş bir renk paleti görmeyi beklerdim. Hazır giyimden daha fazla işciliğin ön planda olduğu bir koleksiyon yaratmak istemişler. Lacoste'nin tasarımcısı Felipe Oliveira Baptista yalnızca hafta sonları yada spor yaparken değil her gün giyilebilir parçalar tasarlamak istediklerini belirtmiş. Geometrik desenli transparan gömlekler ve geniş paçalı pantolonlar koleksiyonda dikkat çekiyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

1 YORUM

  1. SERÇİN NEVİCuma, Mayıs 31, 2013

    benim için tenis bir tutku ve bu markayı seviyorum.. SERÇİN NEVİ

    YanıtlaSil

Pinterest