2012 Golden Globe Kırmızı Halı Tahminleri -1

12/20/2011

2012-Golden-Globe

Eski İngiltere başbakanı Margaret Thatcher'ın hayatını canlandırdığı 'The Iron Lady' filmiyle Drama dalında en iyi kadın oyuncu adayları arasında Meryl Streep yer alıyor. Kırmızı halıda yaşına uygun tercihler yapan oyuncu siyah, nötr ve pastel renk seçimleriyle kırmızı halıda da ağırlığını ortaya koyuyor. 62 yaşında olup modern, doğal ve etkileyici görüntüsüyle kendine hayran bırakmayı başaran azınlıktaki kişilerden... Bol payetli, dantel işlemelerle bezeli, tüllerle kaplı tasarımlar onun tarzına yakın değil. Omuzu açıkta bırakan drape elbiseleri tercih ediyor.

2012-Golden-Globe

Benim Meryl Streep için seçtiklerim arasında Donna Karan'ın 2012 Pre-Fall koleksiyonundan lacivert elbisesi, L'Wren Scott 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan krem tonlarındaki tasarımı ve Monique Lhuillier'in gece mavisi drapeli elbisesi yer aldı.


2012-Golden-Globe

Bir başka kendine özgü stile sahip oyuncu Tilda Swinton'ın seçimlerine bakalım. Golden Globe'da 'We Need To Talk About Kevin' ile adaylar arasında yer alan oyuncu davetlerde smokin ve takım elbiselerin yanında  yumuşak hatlı tasarımlarla da karşımıza çıkıp bizi şaşırtmayı başarıyor.  Sıradışı seçimleriyle gerçek bir moda ikonu olması şaşırtıcı değil. Kırmızı halıda gösterişli elbiseler içinde boy gösteren yıldızların yanında sade ve makyajsız haliyle farkını ortaya koyuyor. Hollywood'un güzellik anlayışına meydan okuyan androjen görünümüyle de haliyle markaların gözdesi oluyor.

2012-Golden-Globe

Haider Ackermann'ın 2012 İlkbahar koleksiyonundan mor takım maskülen tarzına oldukça yakın, geçtiğimiz sene Altın Küre ödüllerinde ise Jil Sander'i tercih etmişti. Stephen Rolland'ın 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonundan siyah elbisenin de oyuncuya çok yakışacağını düşünüyorum.


2012-Golden-Globe

Rooney Mara'yı en son 'The Network' filminde Mark Zuckerberg'in sevgilisi rolünde izlemiştik. Ama onun için o zamandan bu yana çok şey değişti. 'The Girl with the Dragon Tattoo' filminin yeniden çevrimiyle bambaşka bir tarzda karşımıza çıktı ve bu ona Drama dalında en iyi kadın oyuncu adaylığını getirdi. Canlandırdığı karakter Lisbeth Salander'ın da onun üzerindeki etkisi büyük oldu. Beyaz teni, kısa saçları, koyu renk rujlarıyla karanlık ve asi havasını yansıtmaya başladı. Lisbeth Salander ile benzer yönleri olduğunu dile getirmesi de bu yüzden pek şaşırtıcı olmadı.

2012-Golden-Globe

Lanvin'in 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan transparan elbisesi, Elie Tahari'nin siyah ve dore renkli elbisesi, Temperley London'ın 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan beyaz elbiseyi de Rooney Mara'nın üzerinde görmek isterim.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

 1. Meryl Streep'e lacivert Donna Karan gerçekten çok yakışırdı, tespitine katılıyorum zaten, bence de bu tarzda bir şeyler seçecektir. Tilda Swinton epey sıkı bir Haider Ackermann'cı ama Stephen Rolland'dan seçtiğin elbise çok çok yakışır aslında ona, keşke onu giyse :) Rooney Mara'yı filmde seyretmedim ama çok değişik bir tarzı var bence, üstelik o koyu renk rujlar & sert hatlar falan ne biliyim çok yakışıyor ona.. üç seçimde çok mükemmel, hangisini giyerse giysin benden tam not alır ama temperley london favorim :D

  blogunu sevdim, takipteyim, bana da beklerim :)
  http://www.edankb.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Açıkçası Tilda Swinton'ı bende Stephen Rolland ile görmeyi çok isterim. Rooney Mara yine sert hatlardan vazgeçmeyecek gibi geliyor ama sürpriz de yapabilir tabi. :)
  Yorumun için teşekkür ederim...

  YanıtlaSil

Pinterest