New York Moda Haftası | Jason Wu 2013 Yaz Koleksiyonu

9/10/2012


İlk koleksiyonunu 2006 yılında çıkaran Jason Wu Michelle Obama'nın da gözde tasarımcılarından biri. 16 yaşında bir oyuncak firması için bebek elbiseleri tasarladıktan sonra Nancy Rodriguez'in yanında staj görmüş. Daha önce Valentino, Dolce & Gabbana gibi modacılara ilham olan Helmut Newton bu kez Jason Wu'yu etkisi altına almış. Bu sene Paris Grand Palais'de düzenlenen Helmut Newton'ın retrospektif sergisinden etkilenen Wu, onun provokatif fotoğraflarından yola çıkarak bir koleksiyon hazırlamış.


Zıtlıkları bir arada kullanmayı seven ve deriden vazgeçemeyen Wu deriyi danteller ve çiçek desenleri ile birleştirerek romantik kadınını yaratmak istemiş. Koleksiyonun genelinde siyah ve beyaz rengin hakim olmasına rağmen bej, lacivert ve pembe de kullanılmış. Gece elbiselerinde kırmızı rujun yarattığı etkiyi de küçümsememek gerek. 


Güçlü silüetler dantellerle yumuşatılmış.. 80'li yılların yüksek bel kesimli pantolonları, kalem etekleri ve şeffaf üstlerin göze çarptığı koleksiyonda deri kemerlerle vurgulanan bellerin ve koyu kırmızı dudakların önümüzdeki sezon yükselişine hazırlıklı olalım.


İç giyim markası La Perla ile işbirliği içine giren tasarımcı koleksiyonunda iç çamaşırları dış giyim olarak tasarlamış. İddialı karışımlar hazırlayıp bunu romantik bir şekilde sunmak Wu'nun önceliklerinden biri. Defileyi ön sıralardan izleyenler arasında İngiliz oyuncu Emily Mortimer, Anna Wintour ve Tyson Beckford gibi isimler vardı.
  

2002 yılında Marc Jacobs defilesi ile podyumlara veda eden, 90'lı yılların süper modellerinden ve aynı zamanda Estee Lauder'in yüzü olan Carolyn Murphy 39 yaşında New York'ta podyumlara geri dönüş yapmış oldu.
Sigaret pantolonlar, beyaz bluzlar, deri şortların yer aldığı 2013 ilkbaharında zarif saç modelleri de dikkat çekici.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

1 YORUM

Pinterest