'The Danish Girl' Galalarında Alicia Vikander Stili

2/13/2016


Geçen sene En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alan Eddie Redmayne bu yıl yine iddialı bir rolle karşımızda: The Danish Girl. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip, Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar. Ve olaylar gelişir. 


Filmden ziyade oyuncular hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum. Eddie Redmayne geçen sene muazzam Hawking oyunculuğuyla oscarı haketmişti. Fakat bir sene sonra tekrar çok zor bir rolün altına girmesini yadırgadım. Eminim yine hakkını vermiştir fakat bu tercihi “bu sene de Oscar'ı istiyorum” olarak algılanacağından hak etse bile Oscar verilmeyeceğini düşünüyorum. Zira Altın Küre'lerde es geçildi. Kariyeri açısından yanlış bir tercih olmuş. Alicia Vikander için ise durum tam tersi. Ex Machina ile dikkatleri çekmeyi başardıktan sonra “bakın ben de iyi bir oyuncuyum” diyebilmesi için The Danish Girl müthiş bir fırsat olmuş. Bu fırsatı da gole çevirmeyi bilmiş. Oscar adaylığıyla ne kadar doğru bir kariyer hamlesi olduğunu anlayabiliriz. Filmin Londra galası için Louis Vuitton'un titizlikle hazırladığı korsesi ve bütününde vücuduna oturan elbisesiyle temiz ve sofistike bir görünümde.

Louis Vuitton'un minimalist, ipek saten ve deri karışımından oluşan elbisesiyle Alicia Vikander estetik bir duruş ortaya koymuş.Romantik bukleleriyle keskin hatlı tasarıma bir parça feminenlik enjekte etmiş.

Venedik Film Festivali'nde üzerindeki işlemelerle Alicia'yı görenler İsveç'in bir köyünden gelmiş olduğunu düşünebilirler. Yanlış etnik motiflerle Venedik için fazla basit ve özensiz kalıyor.


Alicia Vikander 'The Danish Girl'ün galaları boyunca farklı tasarımcılardan geçiş sunsa da ağırlığı markanın da yüzü olduğundan Louis Vuitton'a vermiş. Venedik Film Festivali'nin basın toplantısına LV'nin şal desenli, bel kısmında deri kemer detayı olan elbisesiyle cansız bir havada.

Washington galası için; Victoria Beckham'ın 2016 İlkbahar koleksiyonundan günlük hayatta bile rahatlıkla giyebilir minimalist, krem rengindeki takımıyla monokrom stile geçiş yapmış.

'The Danish Girl'ün en hareketli galası Los Angeles'ta gerçekleşti Alicia Vikander açılışa Louis Vuitton'un gri tonlarından oluşan, eskitilmiş görünümündeki elbisesiyle katılarak oldukça zahmetsiz bir seçim yapmış. Böyle bir gala için oldukça sönük.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest