Fedoralar Bizi Korusun

6/18/2010

Güneş bize kendini göstermeye başladı en nihayetinde. Bizde hava soğuyacak mı endişesinden kurtulduğumuza göre tereddüt etmeden yazlık giysilerimize geçiş yapabildik. Yazın en önemli aksesuarı olma konusunda başı çekense bizi güneşten koruyanlar geliyor. Yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin yanı sıra gözlük ve şapka da olmazsa olmazlarımızdan. Geçmiş senelerde şapka bu denli sık kullanılan bir aksesuar değildi. Ama 60'lar ve 70'lerden esinlenmeler artınca, kısaca vintage furyası ortalığı kasıp kavurunca şapkalarda da model çeşitliliğini arttı ve bizi cezbeden birer aksesuar halini aldı.

Geçtiğimiz senelerde bolca gördüğümüz fedora şapkalar Hollywood ünlülerin vazgeçilmezi olunca daha da popüler oldu. Sienna Miller, Jessica Alba, Olsen kardeşler ve Keira Knightley gibi ünlüler şapkasız çıkmayanlar kervanının başında geliyor. Dikkat edersiniz ki bu bayanlar günlük hayatlarında salaş şıklık içinde giyinmeyi kendilerine ilke edeninlerden. Bende bu şapka nasıl durur yada hangi kıyafetlerle kullanmalıyım derseniz size çok sorun yaratmayacağını söyleyebilirim. Farklı renk ve modellerdeki bu şapka modelini elbiseyle, jeanle, babetle yada dolgu topuklarla çok çaba harcamadan şık görünebilir; kadınsı görünüm için örgü bantlarla yada fularla da bunu destekleyebiliriz. Resimlerdeki iki farklı stili de bunu uygulamanın zor olmadığının bir ispatı olarak hazırladım.
Bayanlarda zaten sıkça gördüğümüz bu şapka modeli bu sene erkeklerin başına da kondu. Brad Pitt'i bu sezon fedorasız görmek neredeyse imkansızdı; buna Hugh Jackman, Jude Law ve Johnny Depp'i de eklersek Türk erkeklerin de niye bu akımı takip ettiğini anlamamız zor olmaz. Kabul etmeliyiz ki cool görünümlerini daha da arttırmak için iyi bir yöntem.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest