Melis Perez ile Stil Danışmanlığı Üzerine

7/27/2010


Moda dergilerinde her ay sorulan sorunların başında kır düğünü için ne giymeliyim, basen problemim var hangi tarz elbise seçmeliyim, kilo problemimi saklamak için siyah giymekten sıkıldım ne önerirsiniz tarzında sorular yer alır. Bunlar her kadının sorun yaşadığı konulara göre değişiklik gösterir ama gelin görün ki ben hallederim canıım o kadar da zor değil gibi kendimizi avutucu cümlüler içinde bulabiliriz. Her ne kadar bu konudaki bilgimize güvensek de kafamızı karıştıran şeyler mutlaka olur ve bu durumdan kurtulmak için bilen birinden yardım alma gereği duyarız. Kendimize daha çok güvenmemiz için hepimizin top model ölçülerinde olmamıza imkanı da yok üstelik. Hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan, işe gitmeden bir öncesi yarın ne giysem soru baloncuklarıyla dolan kafamızı rahatlatmak için çözümler artık mevcut. İşte tam bu burada doğru seçimlerle hayatınıza bir tılsım yaratmak için devreye stil danışmanlığı giriyor. Stil danışmanlığı ülkemizde yeni yeni adı duyulmaya başlanmış gibi olsa da önceden beri var olan bir meslek. Gerçekten bu işi bilen, profesyonellerin yardımıyla sizin isteğinize ve maddi imkanlarınıza göre seçimler yaparak sizi zor da bırakmadan değişime uğratacak bu danışmanlara güvenebilirsiniz. Mesleğini severek yapan, işini ciddiye alan, disiplinli biri Melis Perez'e bu konuda kendinizi teslim edebilirsiniz. Melis Perez'i merak edenler ve stil danışmanlığı nedir, neler yapar sorularına cevap arayanlar yazıyı mutlaka okusun.


Öncelikle Melis Perez'in eğitimi hakkında bilgiler vererek başlayalım. Notre Dame De Sion lisesini bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünde okuyan Melis Perez kariyerine dergicilik ve moda editörlüğüyle başladı. Sektördeki önde gelen birçok dergide konu editörlüğü ve moda editörlüğü yaptı. Reklam filmleri, dizi ve katalog çekimlerine kostüm danışmanlığı yaptı. 2005 yılında Fashion TV Magazine isimli derginin projelendirilip hayata geçirilmesinde Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlendi.'Melis Perez Danışmanlık' hizmeti hakkında her türlü bilgiyi Melis Perez sizin için kaleme aldı.

Kişisel danışmanlık hizmeti oldukça ilgi görüyor. “O çok pahalı, ulaşılmaz görünen korkutucu “imaj danışmanlığı” kavramını yıkıp biraz daha günümüze ve ülkemize uyarlıyoruz. Daha uygun fiyatlı paketler sunuyoruz. Belirli markalara saplanıp verimli bir gardırop yaratmanız için tonla para harcatmıyoruz, o çok beğenip almaya çekindiğiniz ayakkabının alternatifleri olduğünu kanıtlıyoruz.” Bir parça 5000 lira da olsa, 5 lira da olsa eğer beğendiysem benim için eşit değerdediri söylüyor ve söyletiyoruz. Çok havada kalan cümleler kurmaktansa müşterilerimize bilimsel yöntemler ve testlerle neyin kendilerini daha güzel göstereceğini daha hoş hissettireceğini anlatıyoruz. Renk analizi yaparak “Herkese her renk yakışır, işin sırrının doğru tonu bulmak!” olduğunu anlatıyoruz.


Stil analizi, gardırop analizi, alışveriş listesi hazırlama, kişisel alışveriş, yurt dışı alışveriş turlarının yanında aklınıza gelebilecek her türlü Life Coaching hizmeti de yer almakta…

Gardrop Analizi: Kişilerin gardroplarının sadece %20’sini giydiğini biliyor muydunuz? Maalesa bize başvuran müşterilerimizde neredeyse tamamında bu durumla karşılaşıyoruz.. Biz gardrop temizliği yapıp neleri kullanabilir neleri gerçekten kullanamaz diye ayırıyoruz. Tabii ki birçok başka kriterlerimiz de var göz önünde bulundurduğumuz. Temiz bir gardropla nelere ihtiyacı olduğunu belirleyip alışveriş listesi çıkarıyoruz. Bu alışveriş listesini de ister müşterimiz kendi temin ediyor isterlerse birlikte alışverişe çıkıyoruz. Ya da daha exclusive bir hizmetimiz olan “ Evlerine servis yapıyoruz”.


Aslına bakarsanız hizmetlerimiz sayabileceklerimizle kısıtlı değil çünkü biz kişinin sağlıklı beslenmesinden giyim kuşamına, evinin dekorasyonuna kadar destek verebiliyoruz. Zaten bizi tercih eden müşterilerimiz çok zevkli insanlar olsalar da bizim fikrimizi de mutlaka almak istiyorlar birçok konuda.Örneğin Personal Shopping aslında yurt dışında özellikle de Amerika’da çok yaygın bir hizmet. Sadece Hollywood starları değil aklınıza gelebilecek herkes bu hizmeti mutlaka almaya çalışıyor. Çünkü uzmanlık alanı stil, moda ve trendler olmayan kişilerin iş hayatlarında çok başarılı olmalarına rağmen maalesef bu tarz detaylara ayıracak vakitleri olmuyor. İş adamları ve iş kadınları her zaman en hoş görüntüleriyle iş hayatında var olabileceklerini bildikleri için Personal Shopping hizmetimizi tercih ediyorlar. Alışveriş ile vakit harcayıp yine de zamanı efektif kullanamadıklarının bilincinde olan insanlar bu kişiler. Arkadaşlarıyla vakit geçirmek yerine dükkan dükkan gezip uygun bir beyaz gömlek bulmak için uğraşmak zaman kaybından başka bir şey değil bu insanlar için. Tabi cemiyet hayatındaki ezeli rekabeti de atlamamak gerekir. Cemiyet hayatındaki insanlar da “Kişisel Alışveriş” hizmetimizden çok memnun kalıyorlar. Çünkü magazin tabiriyle pişti olmamak, özel parçalara ilk ulaşabilmek bu insanlar için çok önemli. Bazı insanlar bu hizmeti almayı kendilerine hakaret olarak kabul edebiliyor. Fakat bu gerçekten çok yanlış bir düşünce. Çünkü stil danışmanı hizmeti alan insanlar aslında son derece ileri görüşlü ve kendi vakitlerini iyi kullanmak isteyen insanlar… Hiç kendi dişinizi tedavi edebilir misiniz? Ya da kalp ameliyatınızı kendiniz yapabilir misiniz? Bu iş de aynen zamanla yarıştığımız teknik bir iş. Yani her zevkim iyidir diyenin yapabileceği bir meslek değil maalesef. Türkiye de de bu tarzda görüşe sahip olabilecek kitle yavaş yavaş oluşuyor.


Kısacası her türlü hizmeti bulabileciğiniz bu danışmanlıkta yok yok. Kafanızdaki sorularınıza cevap bulabileceğiniz gibi, baştan aşağı değişmek isteyenlere de kendi bütçeleri doğrultusunda imkanlar sağlıyorlar. Şuan yayınlamakta olan Evcilik Oyunu isimli programın stil danışmanlığı yapan Melis Perez'i koşuşturma içindeyken bu programda da rastlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve iletişime geçmek için: http://www.melisperez.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Melis Perez'in kişisel blogunu ise bu adresten takibe alabilirsiniz: http://mlsprz.blogspot.com/

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest