Ünlü Stil | Carey Mulligan

7/26/2010


İngiltere'den Hollywood semalarına transfer olan Carey Mulligan henüz kariyerinin başında olmasına ve genç yaşına rağmen bu sene 'An Education' filmiyle Oscar'a aday oldu ve Hollywood aktristlerine oyunculuktaki iddiasını kanıtlamış oldu. Sessiz bir şekilde yükselişe geçen olan Mulligan'ın adını ileride daha çok duyacağımıza şüphe yok. Sevimli mi sevimli bu genç aktrisin stiline birazdan yakından bakalım:Kısa saçları, iri gözleri, kırılgan duruşuyla İngiliz etkisini Hollywood'da belli edenlerden biri o. Geçmişten bu güne baktığımızda Carey'nin giyim tarzında çok büyük değişiklikler göze çarpmıyor. Tek fark uzun saçlarına elveda demesi olmuş. Sade, zarif ve masum kelimelerinin karşılığında Carey Mulligan ismine rastlamamızsa tesadüf değil. Pixie saç kesiminin herkese bu kadar çok yakışmayacağını düşünürsek masum güzelliğindeki iddiası bunda gizli diyebiliriz. Sakin görünen yapısı ile giyim stili dengesini çok iyi sağlamış. Onu çok çılgın veya aşırı iddialı giysiler içinde görmemiz mümkün değil. Kıyafetlerinde uçlarda dolaşmayan Mulligan'ın en çok değişiklik yaptığı şeyse saç rengi. Çıtı pıtı gözüken bu hanım kızımızın tercih ettiği markaların başında Lanvin, Prada, Nina Ricci ve Givenchy geliyor. Grafik baskılı ve çiçek desenli elbiselerle Audrey Hepburn'den bir parça bulmak mümkün kendisinden.

Brad Pitt - Angelina Jolie, Jude Law - Sienna Miller çiftlerine artık Carey ve Shila'yı da ekleyebiliriz sanırım. Bütün bu çiftlerin tek ortak noktasıysa kendilerine has stile sahip olmaları. İşin aslı Carey ve Shila'nın iddiasızlığında gizli. Kendilerini hiçbir zaman kırmızı halının kral ve kraliçesi gibi görmediklerini dile getiren bu çift diğerlerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Onu iddialı giysiler içinde görsek bile asla rahatsızlık vermeden ölçülü bir şekilde bunu koruyabiliyor.

Yaşından daha olgun bir duruş sergileyen Mulligan'ın hem ayakları yere basıyor hem de sevimliliğinden birşey eksiltmiyor. Moda onun hayatında çok önemli bir yere sahip değil; basit ve pratik giyim tarzıyla ruh haline göre giyinip kendini dışarıya atanlardan biri. Koyu renkleri sevdiği kadar pastel tonlarıyla da arası iyi. Her ne giyerse giysin gülümsemesi yüzünden eksik olmayan Mulligan dişiliğini ortaya çıkarmayı da başarıyor. Kırmızı halıda yaptığı seçimlerle muhafazakar çizgsiyle farklılığını ortaya koyuyor. Zaten onun çok ihtişamlı görünmesinede gerek yok; her ortamda nasıl giyinmesi gerektiğini kanıtlanayacak kadar bu işi biliyor.


Angelina Jolie'nin stilinden birşey kaybetmeden nasıl renkli giyinip sade ve şık olunabiliri öğrenmesi için Carey Mulligan'ı biraz incelemesi yeterli olur. Minimalizm onun doğasında olduğu gibi akıllıca seçimlerle bunu sergilemesini de iyi biliyor. Cannes Film Festivalinde kırmızı halıda bile bu duruşunu sergileyip hiç aksesuar kullanmaması kendini özetler nitelikte. Abartı kelimesinin onunla yan yana gelmesinin mümkünatı yok. Üzerinde kolye, küpe, bilezik gibi parçaların hepsini bir arada görmemizin olasılığı oldukça düşük. Makyajındaki ölçüsüyle de bu anlamada düşüncelerimizi haklı çıkarıyor. Pixie saç kesimi kendisine çok yakışan aktrist, masum güzelliğinin altını çizercesine makyajını minumum seviyede tutuyor. Elegant tarzını çok düzgün bir duruşla ifade ettiği için şimdiden stil ikonu olma yolunda ilerliyor; bu yüzden de takipçilerinin sayısıda gün geçtikçe artış gösteriyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

  1. Çok sevimli bir gülüşü var, güzel değil bence ama cici tavırları ve stili çok güzel.

    YanıtlaSil
  2. stil direktörü, çıtı pıtı bir kız olduğu için çok sevimli. dediğin gibi çarpıcı bir güzelliği olmasa da stili harika.

    YanıtlaSil

Pinterest