New York Moda Haftası - Christian Siriano 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

9/10/2010

Christian Siriano Project Runway'de birinci olduktan sonra adını her yerde daha sık duyar olmuştuk. Christian Siriano 2011 İlkbahar - Yaz koleksiyonuyla New York Moda Haftasında ilk gün çıkan isimlerden biriydi. Çeşitli Hollywood ünlülerinin yakın takipçisi olduğu Siriano bu popülerliğinin sularında boğulmadan kendi çizgisini en doğru şekilde ifade edenlerden biri olmuş. Her kıyafeti için farklı model ayakkabılar seçen Siriano beyaz renkli kıyafetleri için desen kullanmayı tercih etmeyip, daha sade kesimlerle ortaya koyduğu bu kıyafetleri kahverengi kemerler ile tamamlamış.

Kahverengiyle Afrika esintisinin hissedildiği elbiselerde deri kullanmayı ihmal etmemiş. Bu senenin trendi olan deriler gece elbiselerinin ayrılmaz parçası olarak yerini alacak ne de olsa. Bolca kemerleri kullanıldığı, değişik kültürlerin karışımlarını ortaya koyduğu koleksiyonda farklı renklerin kullanımı bütünlüğü bozmamış aksine kumaştaki dokularıyla birbirini çok iyi tamamlamış.


Kırmızının sadece adı yok Siriano en parlak yılan ve timsah deri desenlerini tutkunun rengi kırmızıyla birleştirmiş. Canlı renklerin ve cesur baskıların olduğu koleksiyon oldukça da zarif bir görünüme sahip. Fırfırlar yakalar, ceketler ve elbiselerde bol kullanılmış.

İpek organze tüller krem ve kırmızıların içinde kıvır kıvır halleriyle dramatik görüntüsüyle ihtişamlı görünüyor. Akdeniz esintisinin hissedildiği kabarık, bol dökümlü elbiseleri taşımak için bol bol pratik yapmamız gerekir mi? Bu arada Tuğçe Kazaz da bu defilede yer alan isimlerden biriydi. Yurtdışında kariyer yapma isteğini sadece hayal olarak bırakmamış, gerçeğe dönüştürmüş.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

4 YORUM

 1. woow güzel elbiseler var (:

  YanıtlaSil
 2. Hayat davetlerle geçse hepsini giysek gezsek keşke :)

  YanıtlaSil
 3. Bence başarılı olmasının en önemli nedeni giyileilir olması, şahane parçalar! :)

  YanıtlaSil
 4. huysuz_prenses, aralarında güzel olan elbiseler kesinlikle var!

  stil direktörü, kesinlikle canım ne güzel olurdu; seçme hakkı da bize ait ooh :))

  modafobik, benim en çok beğendiğim en alttaki kıvır kıvır krem renkli elbise oldu :))

  YanıtlaSil

Pinterest