New York Moda Haftası | Monique Lhuillier 2011 Yaz Koleksiyonu

9/20/2010


9 - 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen New York Moda Haftası ardından ilgimi çekenleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Ama bu blog orada olan her şeyin an ve an takip edildiği bir ortam değil. Bir çok yabancı sitede bu defileler detayları ile anında takip edilebiliyor. Ben dikkatimi çekenleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Gelinlik tasarımlarıyla nam salan Monique Lhuillier, elbiselerin ağırlıklı olduğu ilkbahar - yaz koleksiyonunda yüksek kesim bel pantolonları ve straplez bluzları da unutmamış. Geçen sezon yaz koleksiyonunda siyahlara ağırlık vermiş olsa da bu sene pastel tonları ile bahar havasını yansıtmış.


Monique Lhuillier gelinlik modelleri kıvamındaki organze elbiselerini renkler ile bütünleştirmeye karar vermiş görünüyor. Petrol mavisi, kırmızı ve kahverengi ile gösterişli parçalara hareket katmış, durum böyle olunca da yıldızların Monique Lhuillier'e kayıtsız kalmaları çok zor görünüyor.Masumiyet denilince akla ilk gelen beyaz rengi Monique Lhuillier dantelleri ve işlemeleriyle bu kavramı daha da vurgulamış. Kokteyl elbiseleri çok sıradan ve görmeye alıştığımız kesimlere sahip gibi görünse de çiçek işlemeli ceket ve eteklerine laf yok!


Fildişi rengindeki kumaşlar ile uyumlu olan tablo güzelliğinde ki bu elbiseler hem romantik hem de oldukça yumuşak görünüme sahip. Sulu boya darbeleriyle yaratılmış çiçek desenleri prenseslere layık zarifliğe sahip.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

  1. Ah be canım o bu değilse bu moda hastalığımız ne olacak? Neyse ki her gördüğümüze sarmıyor en azından bilinçli alışveriş yapıyoruz :)

    YanıtlaSil
  2. bazen modamaniamıza dış mihraplar tarafından gerekli müdaheleler yapılarak alışveriş manyaklığımız durdurulsa da evet, sonuçta biz bilinçli tüketicilerdeniz :)) (yok be biz kendimizi kandırıyoruz galiba, bilinç mi o ne? :)) )

    YanıtlaSil

Pinterest