NBA Style Icon Series: EAST vs WEST

12/22/2010

Basketbola olan ilgim daha ilkokulda Petar Naumoski gibi bir basketbol efsanesi ile tanışmam ile başladı. Benim için tutku, hırs ve dostluğun birleşimi olan bu sporu yavaş yavaş öğrenmeye başladım. Sonrasında Ufuk Sarıca, Tamer Oyguç, Volkan Aydın, Harun Erdenay gibi oyuncuların basketbolu ile beni büyülemesine izin verdim! Şanslıyım ki etrafım her zaman spor düşkünleri ile çevriliydi. NBA ile tanışmam ise 1992 yılındaki gerçek Dream Team'in rakiplerini 40-50 sayılarla perişan etmesi ile oldu. Jordan, Magic, Bird, Robinson, Hakeem ve Barkley gibi fenomenleri izleyerek bu aşk büyüdü...

Sevdiğim oyuncular sadece parkedeki hünerleri ile değil günlük hayatta ki giyim stilleri ile de gerçek birer yıldız. NBA'de ki oyuncuların sayılarını düşünürsek hepsini birden ele almam beklenemezdi. Bende East Vs West eşleştirmelerinde her gruptan 2 oyuncu ile başlamaya karar verdim. Sonraki eşleştirmelerde gelecek... Şimdi aranızdan bu yazıyı okurken uzunluğundan dolayı sıkılanlar yada bu yazının kendisine hitap etmediği için bayılanlar olabilir :P ama azıcık sabrederseniz NBA nin 'günümüzde' en stil erkekleri ile sizleri keyifli bir yazının beklediğini söyleyebilirim.
NBA tanıtımlarında geçen şarkılar ise her zaman ayrı güzellikte olur ve basketbol ile örtüşür. Benim favorilerim arasında 2009 play-off larının ruhunu yansıtan Kanye West - Amazing başı çeker. O zaman bu parça arkada fon olsun biz yazımızı okumaya devam edelim. Eee başlayalım o zaman! ^_^


Miami Heat'in guardı nam-ı diğer 'Flash' DWYANE WADE ilk olarak Doğu yakasında bizleri selamlıyor! Dwyane Wade stil şapkaları, botları, sneakersları ve Gucci takımlarıyla ile uzun boyunun avantajını yaptığı seçimlerle kötüye kullananlardan biri değil aksine sahadaki becerisini stiline yansıtanlardan biri. Gittiği davetlerde, katıldığı yardım etkinliklerinde ve günlük hayatında bunu dengelemesini iyi bilen Wade bu konuda benim her zaman favorilerim arasında! Sakatlığı nedeniyle saha içinde olmadığı zaman bench e bakıp acaba ne giymiş diye meraklandığım nadir basketbolculardan biridir. Modanın sınırlarını zorlar ve harika karışımlar elde eder. Resital havasındaki oyunu kadar mütevaziliği ve yaptığı seçimleri sayesinde de takdirimizi kazanan Wade'in gardrobu NBA listesinin ilk beşinde kesinlikle yer alır! Seni seviyoruz Wade! :)


Los Angeles Lakers'ın efsanesi ve bazılarına göre son 10 yılın en iyi oyuncusu KOBE BRYANT. İş son saniye atışlarına kaldıysa ilk akla gelen isimdir. Şu aralar Kim Kardashian sayesinde Türk halkının gündeminde olsa da THY açıklamasını yaptı bile; Kardashian'lara selam olsun :)
GQ dergisine Mart ayında kapak olan Kobe'nin stilini beğenenler grubuna giremiyorum. Parkelerdeki cesaretini giyim stiline de yansıtmasını düşünenlerdenim. Wade'den bu konuda ders alabilir!


Doğu yakasından benimde koyu bir taraftarı olduğum Boston Celtics'in tekrar küllerinden doğmasını sağlayan power forward'ı KEVIN GARNETT a gelelim. Benim adım G - KG diyecek kadar karizmatik bir Bond karakteri bile olur bu oyuncudan. NBA e geldiği ilk yıllarda çelimsiz bir vücuda sahip olan oyuncu yaşı ile birlikte ilerleyen karizmasıyla ne giyse taşımasını bilen birine dönüşmüştür. Tabi bunda NBA tarihinin ilk büyük kontratını zamanında Minnesota'dan almasının da payı büyük olmuştur. :)) Adidas celebrate originality'nin eller havaya tadındaki reklamında boy göstermişliği de var. Kadınların ilk bakışta dikkatini çekecek irilikte tek taş küpeleri kendisine yakıştıran azınlıktaki erkeklerden biridir. Takım elbiselerinin içine giydiği v yaka trikoları ve süveterleri favorilerindendir. Hırsı ve mücadelesinden arınmış bir KG asla düşünülemez!


'They say no matter how hard you work, there’s always someone, somewhere, working harder than you. guess what.. i’m that someone'


türkçe meali : 'Derler ki; ne kadar çok çalışırsan çalış, bir yerlerde daima senden daha çok çalışan birisi vardır, işte o birisi benim!' bu cümle ile 'kişi kendini bilmeli' dedirtiyor insana :)


Oyuncuların milyon dolar kazanması zevkli olacağının garantisi değil elbet ama eşi Hollywood'un takip edilen isimlerinden biri olunca ucundan kıyısından TONY PARKER'a da birşeyler bulaşmıştı. Bulaşmış-tı diyorum çünkü boşandıktan sonra ne gibi değişikler olacağını bilmiyorum :)) Rahat giyim stiline sahip olan Fransız asıllı basketbolcu Eva Longoria ile yaptığı evlilik sonrası kırmızı halıların ve markaların dikkatini çeken bir çift haline gelmişlerdi. 2009 senesinde London Fog'un reklam kampanyasının yeni yüzleri bile olmuşlardı. Diğer basketbolcular gibi günlük hayatında tercihlerini takım elbiselerden yana kullanmayı tercih etmiyor. Deri montlar, t-shirtler, gömlekler ve jeanler tam ona göre; kısacası rahatlık onun için ön planda. Eva Longoria ile birlikte katıldığı davetlerde takım elbiseler ve smokin ile görebiliyorduk; bu ayrılıktan sonra bir daha nerde görebiliriz bilemem :)

Efsane 'Majesteleri'nin bir sözüyle şimdilik nokta koyalım: ''Ben sahada beş kişiyi nasıl geçeceğimi degil, o beş kişinin beni nasıl durduracağını düşünürüm.''

NBA yıldızlarının eşleşmeleri devamı gelecek ama bakarsınız başka spor dallarına da sıçramalar yapar; stillerine dem vururum. Erkeklere de bir nevi hizmetimiz olsun :))

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

  1. Faceden beğen yaptıktan sonra geldim dedim buraya da yazmam gerek bayıldım yine rakipsin Booma demedi deme :)

    YanıtlaSil
  2. {Stil Direktörü} Senin gibi düşüncelerine çok önem verdiğim ve takdir ettiğim bir dosttan böylesine bir beğeni almak beni oldukça onure etti. Severek okuyacağına inandığım yazıların devamı çok yakında.. :)

    YanıtlaSil

Pinterest