New York Moda Haftası | Altuzarra 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

9/11/2012


Amerikalı-Fransız tasarımcı Joseph Altuzarra'nın pelerin tarzı ceketlerine hayran olmamak elde değil. Yohji Yamamoto ve Rei Kawakubo gibi tasarımcıların koleksiyonlarında kat kat giyilen pelerin ve paltolar gibi Altuzarra'da bu Japonların etkisinden nasibini almış.


Keskin hatlarla çizilmiş mavi gömleklerle birlikte kullanılan yüksek belli, baskılı kalem etekler gladyatör sandaletlerle tamamlanmış. Virginia Woolf'un ''Orlando'' romanından esinlenerek hazırladığı koleksiyonunda maskülenliğin içine bir parça feminenlik kattığından kusursuz buluşma da gerçekleşir.


Barok etkisinin görüldüğü 2013 İlkbahar-Yaz'ı için siyah rengin arasına altın renkli saçaklar kullanarak hareket vermiş. Bu yıl gerçekleşen Met Balosunda Lana Del Rey de Altuzarra yı seçmişti. Kate Bosworth, Jessica Chastain, Tyson Chandler, Kate Lanphear, Anna Wintour ve Meryl Streep'in kızı Mamie Gummer defileyi izleyenler arasında yerini almış.


Amerikan Moda Tasarımcıları Derneği (CFDA) tarafından genç yetenekler kategorisinde 2012 Swarovski Ödülü'nü alan Altuzarra onunla bütünleşen eklektik tarzından vazgeçmiyor. Bu sene J.Crew markası içinde bir koleksiyon hazırlayan tasarımcı modern ve gelenekselliği bir arada kullanarak kendi özgün stilini yaratıyor. İpek pantolonlar ve ceketler üzerine dolanan şallar ile Sahra'da yaşayan Tuareg savaşçılarından esinlenmiş. Art deco tarzını yansıtan tasarımcı lüksün sembolü altın rengini koleksiyonda sıkça kullanmış.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

1 YORUM

Pinterest