Londra Moda Haftası | Burberry Prorsum 2013 Kış Koleksiyonu

2/22/2013


Farklı kumaşlardan oluşan trençkotlar artık dört mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. Trençkotu günümüz moda trendleri arasına taşıyan unsurların neler olduğunu kavrayabilmek aslında zor değil. Elegan, pratik, romantik, gizemli, seksi ve koruyucu... İşte bu nedenle de zamansız parçalardan biri. Günümüzdeki trençkotlar akıl almaz çeşitlilik gösteriyor. Gece kıyafetini tamamlayan saten trençkotlardan, florensan renklerdeki günlük trençkotlara kadar gece ve gündüz farklı tarzlarda karşımıza çıkabiliyorlar. 


Trençkot denince ilk akla gelen markalardan olan Burberry'nin yeni koleksiyonunun ismi ise 'Trench Kisses: A Collection of Classics and Christine Keeler'. 60'lı yıllarda Rus Ateşesi ve İngiliz Savunma Bakanı'yla yaşadığı ilişki yüzünden 'Prufomo Olayı' ile tanınan İngiliz model Christine Keeler, tasarımcı Christopher Bailey'e ilham kaynağı olmuş. Trençkotlara şeffaf plastik paneller, lamine deri parçalar, kalp motifleri, leopar, zürafa gibi hayvan baskı desenleri eklenmiş.


Burberry Prorsum 2013/2014 kışı için kırmızı, fildişi, kahverengi, siyah, beyaz renkleri; kalp motifleri, püsküller, kalın çizgiler, optik piton baskılarla buluşturmuş. Hyde Park'ta yapılan defilede modeller örgü kazaklar, şık kalem etekler, klasik diz hizasında elbiseler ve parlak metalik kemerlerle podyuma çıktı. 

Coco Chanel'in de bir zamanlar söylediği gibi; ''Gençlik gizemle yer değiştirmeli ve o an geldiğinde kendinize bir trençkot satın almalısınız.''

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest