Londra Moda Haftası | Peter Pilotto 2014 İlkbahar Koleksiyonu

9/19/2013


Marka bir kişinin ismine sahip olsa da İtalya-Avusturya kökenli Peter Pilotto ile Peru ve Belçikalı Christopher De Vos'dan oluşmakta. Tasarımcılar, Amerikalı ünlü seramik ve baskı resim sanatçısı Ken Price'dan ilham almışlar. Kullandığı parlak renklerle tanınan Price organik formlar ve canlı renkler kullandığı seramiklerle dikkat çekiyordu.

Peter Pilotto'nun İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunda cut-out üstler, origamik formlardaki tasarımlar, kalem etekler, belden oturmalı elbiseler, geometrik ve çiçek desenleriyle yine dijital baskıda başı çektiğini gösteriyor. 


Kimono tarzında giyilen kısa ceketler, konik eteklerle volkanik etkinin hissedildiği defilede iki parçalı elbiseler de şifon ve dantelle birlikte hareketleniyor. Heykelsi silüetler Ken Price'ın seramikten çok heykel olarak yorumlanan işleri gibi göze çarpıyor. Peter Pilotto ve Christopher De Vos, Target'ın bundan sonraki tasarımcıları olduklarını defile sırasındaki video sunumuyla ilan ettiler. 9 Şubat'tan sonra online olarak satışa sunulacak.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

1 YORUM

Pinterest