New York Moda Haftası | Peter Som 2014 İlkbahar Koleksiyonu

9/09/2013


Önümüzdeki baharda Kohl mağazaları için kapsül koleksiyon hazırlayacak olan Peter Som 2014 İlkbaharı için siyah, beyaz, lacivert ve gri arasında değişen renkler kullanmış. Sörfçü kızların istilasına uğrayan koleksiyonda tüvit ceketler, yüksek belli bikini altları ve büstiyer bikini üstleri bulunuyor. Çiçek ve hayvan desenlerinden ilham alan tasarımları için aksesuar kullanmaya gerek görmemiş. Her yıl renk trendlerini belirleyen Pantone firması geçtiğimiz günlerde 2014 yazının renklerini açıkladı. Büyüleyici mavi (dazzling blue) gelecek yazın rengi arasında yer alırken Som da sörfçüler için dalga yaratarak maviyi es geçmemiş. Dünyadaki ekonomik gidişatın renkleri etkilediğini bildiklerinden Pantone da umut aşılamak için yumuşak ve enerjik bir renkte karar kılmış. 


Ailesinin mimar olmasınında etkisiyle küçük yaşlardan bu zamana kadar tasarım ve çizim yapmayı alışkanlık haline getiren Som, Parsons School of Design'dan mezun olduktan sonra Calvin Klein, Michael Kors ve Bill Glass gibi isimlerle birlikte çalışmış. 1997 yılından beri hazır giyimde olan Som'un 2014 İlkbahar'ında smokin ceketler, optik baskılar, origami misali katlanmış elbiseler ve yılan derisi görünümlü patchworkler yer alıyor. 


Farklı kesimler ve canlı renkleri tercih eden Michelle Obama'nın da tasarımcıları arasında yer alan Peter Som, baştan ayağı beyaz trendiyle aynı zamanda monokrom ağırlıklı bir koleksiyon da sunmuş.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest