Paris Moda Haftası | Balmain 2014 İlkbahar Koleksiyonu

10/01/2013


Balmain'den önce Roberto Cavalli ile çalışan, 2003 yılında Esmod Paris'ten mezun olan Olivier Rousteing koleksiyonunu 'Spor ve rahat bir şeyler keşfetmek istedim. Daha az her zaman daha iyidir ve daha gerçektir. Bu koleksiyon beni yansıtıyor' diyerek açıklamış. Makyöz Tom Pecheux defilenin temasına uygun olarak modellere az bir miktarda kapatıcı uygulayıp, maskara bile kullanmadıklarını söylemiş. 


Fransız moda evi Balmain kareli döpiyeslerde pudra ve bebek mavisi tonlarını kullanarak 2014 yazı için sokağa daha yakın ve romantik bir koleksiyon hazırlamış. Dore rengi zincirler kıyafetlerde, aksesuarlarda ve bootielerde kullanılmış. Kaz ayağı deseninin ön plana çıkaran tasarımlarda asimetrik anvelop etekli jean elbiseler dikkat çekiyor.  


Bu yıl kot ve deri altın çağını yaşarken bomber ceketler, sweatshirtler, ekose desenler, peplum, kapitone kumaşlar koleksiyonda kullanılmış. Balmain'in fenomeni olan keskin omuzlar boyun, bilek ve bel kısmındaki zincirlerle asi yönünü korusa da 2014 İlkbahar/Yaz'ı için biraz daha hatlarını yumuşatmayı seçmiş. Defilede jean ve deri salopetler, kloş ve anvelop etekler, ipek baskılar ışıltılı fileler göze çarpıyor. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest