Kırmızı Halı | 2014 SAG Ödülleri

1/19/2014


'Hiç hayatta kalmak için bir yol bulduğun oldu mu? Ve bilirsin, kararların kötüydü. Ben nasıl hayatta kalacağımı öğrendim...'

1970'lerin Amerika'sında gerçekleşen bir FBI operasyonunu kara komedi kıvamına getiren 'American Hustle' (Düzenbaz) ile yeniden Oscar'a aday olan Jennifer Lawrence Golden Globe'daki gibi yine bir Christian Dior ile boy göstermiş. Tek farkı o faciasına kıyasla daha iyi bir tercihte bulunması. Jennifer'ın pixie saç kesimine alışmak zor. Önünde Michelle Williams, Anne Hathaway gibi başarılı örnekler olduğu düşünülürse..


Filmde Christian Bale'in sevgilisi Sydney Prosser karakterini canlandıran Amy Adams Sydney'nin umursamaz bir insan olduğunu ve özel bir auraya sahip olduğundan bahsetmiş. 

70'lerin ruhunu yansıtan filmin etkisinde kalmış olacak ki Golden Globe'daki kıyafet seçimini de ona göre yapmıştı. Bu defa da Antonio Berardi'nin cut-out detaylı elbisesi ve eski Hollywood ilahelerinden esinlenen saçlarıyla retro ışıltısının altını çizmiş. 


Modern Family dizisiyle yine ödüle kavuşan Sofia Vergara her zamanki gibi kıvrımlarını vurgulayan bir modeli tercih etmiş. Donna Karan Ateiler imzalı gümüş renkli, payetlerle işli elbisesiyle Jessica Rabbit'i andırırken bir tutam da Rita Hayworth'un retro dalgası saçlarını ekleyerek kırmızı halının hakkını her daim veren isimlerin başında geldiğini kanıtlamış. 


'Blue Jasmine'le ödüllerine bir yenisini daha ekleyen kraliçe kırmızı halıda her zamanki gibi hayal kırıklığına uğratmıyor. Payetlerle süslenmiş Givenchy'nin halter neck, uçuk pembe tonlarındaki tasarımıyla Cate Blanchett da 70'ler akımına uğramadan yapamamış. Makyajıyla pembenin softluğundan tüm gücüyle yararlanıp yanına gevşek topuz, bir çift elmas küpeyi de alarak kombo yapmış.


Amy Adams'ın 'American Hustle'da giydiği derin V yakalı elbiselerin formuna benzeyen pembe Valentino tulumu, modayla pek ilgisi olmayan Julia Roberts için çok da şaşırtıcı değil.


Sandra Bullock Critics' Choies Ödülleri'nden sonra bu hafta ikinci kez zümrüt yeşili Lanvin'iyle Alber Elbaz tasarımı için hiç aksesuar kullanmadan, nude tonlardaki makyajıyla gecede yer almış.


1995 yılından beri sinema ve televizyon için Amerikalı Oyuncular Birliği tarafından dağıtılan ödül töreninde bulunan Michelle Dockery J.Mendel'in siyah-beyaz parçalı, grafik görünümlü elbisesiyle katılmış. 'Downton Abbey'nin Lady Mary'si genellikle daha kapalı kıyafetlerle karşımıza çıkmasına rağmen bu kez SAG ödüllerinde bu düzeninin dışına çıkmış.


Çok yetenekli bulduğum, Carrie Mathison karakteriyle kendisine ayrıca bayıldığım Claire Danes kırmızı halıda saçı ve makyajıyla ışıltı sağlamış ama Vionnet tasarımı bunun yanında sönük kalmış.


Jennifer Garner gece için 'az olan çoktur' sözünden yola çıkarak Max Mara'nın minimal çizgideki elbisesiyle katılmış. Basit bir topuz, bir çift küpeyi de ekleyerek klasik ve elegan bir hava yakalamış.


'The Big Bang Theory'nin Penny'si Kaley Cuoco Vera Wang'in büstiyer detaylı elbisesiyle birlikte ön plana çıkan ombre dalgaları ve mavi smokey makyajıyla abartıya yaklaşmış. 


Gecede hiçbir dalda adaylığı olmasa da diğer aktrislere kırmızı halıda rakip olan Isla Fisher, Oscar de la Renta'nın 2014 Sonbahar koleksiyonundan gümüş renkli ipek saten elbisesiyle Marilyn Monroe'nun seksi ve dramatik havasına doğru bir uzanışı hissediliyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

2 YORUM

  1. Julia Roberts gibi güzel bir kadın nasıl oluyorda kıyafetleriyle kendini bu kadar basit gösteriyor anlayamıyorum doğrusu !!

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle bende anlamıyorum. Filmlerde canlandırdığı karakterler sayesinde şık olabildiğini görüyoruz sadece. Şaşırtıcı doğrusu.

    YanıtlaSil

Pinterest