Topshop x Adidas Originals Koleksiyonu

3/19/2014


Topshop, İlkbahar/Yaz 2014 sezonunda Adidas Originals ile işbirliğine imza atarak spor giyim alanında da fark yaratmaya hazırlanıyor. Topshop tasarım ekibi, Adidas Originals'a ait heritage modellerin üzerinde çalışarak sporty - fashion alanında kapsül bir koleksiyon oluşturdu. Bu koleksiyonda, Adidas'ın klasikleşen ikonik silüeti yeniden tanımlandı. Eşofman üstlerinde göze çarpan farklılıklar eklendi, atletlerde geniş kol boşlukları bırakıldı, pantolon ve ceketlerin kalıpları ise slim fit oldu.

Adidas'ın simgesi olan üç çizgili eşofman altları, Firebird üstleri, Superstar ve ikonik üç çizgili ayakkabıları, Topshop'un kendi tasarımcıları tarafından özel olarak tasarlanan ve Londra'nın görünümünden ilham alan baskılarla bezendi.

20 parçadan oluşan bu koleksiyonda kumaşlar, ipeksi ve ultra rafine edilmiş özellikte üretildi. Koleksiyonda ince trikolarla oluşturulmuş ve üzerine baskı eklenmiş eşofman üstlerinin yanı sıra tişört ve atletler de baskılı fileler ve renk bloğu yapılmış bölme detayları dikkat çekiyor. Drape jarse kumaşlar ve ultra yumuşak Fransız terry dokuları, Adidas'ın klasik basketbol parçalarıyla kontrast yaratıyor. Tasarımlarda güçlü bir estetik yaratmak için seksi ve aynı zamanda salaş kesimlere birlikte yer veriliyor. Teknik dikişler ve saklı ceplerle koleksiyona spor detaylar da ekleniyor.

Ayakkabılarda ise her dönemin favorisi üç orijinal tasarım göze çarpıyor. Superstar, Tech Super ve lüks deriden üretilen Attitude modeli Adidas'a kimlik kazandıran baskılara açık mercan rengi, yaprak yeşili ve kumlu monokrom renkler eşlik ediyor.

Minimalist tarz ve Londra'dan ilham alınmış motifler ile karakterize edilen koleksiyon işbirliği, Topshop'un Londra'ya olan aşkını ve İngiliz sokak kültüründe spor giyimin markası olarak bilinen Adidas'ın ününü kutluyor.

Topshop ve Adidas Originals'ın birlikte çalışması ve birbirinden ilham almasıyla modanın ve spor giyimin birlikteliği ortaya çıkmış. Feminen bir etki katılan tasarımlar hem sokak modasında hem de sportif faaliyetlerde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Modada spor kıyafetlerin devriminin yaşandığı ve sportif tasarımların modayı şekillendirdiği bir dönemde Topshop Adidas Originals birlikteliği büyük önem taşıyor.

Topshop Adidas Originals Koleksiyonu Nisan ayından itibaren Nişantaşı, Beyoğlu, Akasya ve Suadiye Topshop mağazalarında satışa sunulacak.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest