Ceylan İnsel’den Giyilebilir Sanat Koleksiyonu

4/15/2014


Kullanılabilir sanatın İstanbul’daki öncülerinden; Bebek’teki atölyesinde tişörtlerin üzerine illüstrasyonlar çizen ressam ve tasarımcı Ceylan İnsel modayla sanatı biraraya getiriyor.

Ceylan İnsel, kendi adıyla yarattığı t-shirt markası ve tek tek elle çizimlerden oluşan "Giyilebilir Sanat" koleksiyonuyla; sanatın, günlük hayatımızın içinde yer almasını sağlıyor. Parsons School of Design mezunu İnsel, çizmeye ve resim yapmaya olan tutkusunu modayla birleştirip tişörtleri daha ‘sanatsal’ hale getiriyor.

Ceylan İnsel tasarımlarıyla ilgi “‘Kullanılabilir sanat kavramıyla artık sanat, ulaşılmaz olmaktan çıktı. Günlük hayatımızda da yer alan tasarımlar bizim sanatla yakınlaşmamızı sağlıyor. Tasarımların her biri elle ve tek adet tasarlanıyor. Hazırlanan ürünler tamamen kişiye özel oluyor. Giyilebilir koleksiyonumda tuvallerin yerine tişörtlerimi kullanıyorum” diyor.

Ceylan İnsel kendi tasarımlarının bulunduğu Bebek’teki Atölye 26’da resim çalışmalarına devam ediyor. Koleksiyonunda tişörtlerinin yanı sıra önlük, peçete ve Amerikan servisi koleksiyonu, ev eşyaları, takı ve çantalarda yer alıyor.

Ceylan İnsel Hakkında:

1975 İstanbul doğumlu olan Ceylan İnsel, Boston`da Bentley College`de Business Communication ve İtalyanca bölümünü bitirdi. Üniversiteye devam ederken "School of the Museum of Fine Arts`da resim eğitimi aldı. Bentley College`dan sonra New York Parsons School of Design`da Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldu. Daha sonra Paris`te Sipa Press`te fotoğraf arşivi bölümünde çalıştı. İstanbul`a döndükten sonra Orhan Taylan atölyesinde resim çalışmalarına başladı. Daha sonra kendi atölyesini açtı, çeşitli kişisel ve karma sergilere katıldı.  Ocak 2005`de Heaven in 6.5 inch square" adlı ingilizce hikaye kitabı yayınlanmıştır. Milano´da yaşarken kendi adiyla bir tünik ve t-shirt markasini baslatmistir. Su anda Istanbul´da yaşamakta, Bebek´te Atölye 26 adinda kurduğu atölyesinde resim calismalarina, t-shirt tasarımlarına ve resim derslerine devam etmektedir.

www.ceylaninsel.com
www.atolye26.com
Adres: İnsirah yokuşu no:26 Bebek / İstanbul


Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest