22. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması

6/19/2014


Moda dünyasına genç soluklar kazandırmak amacıyla düzenlenen "Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması" bu yıl da sektöre yeni isimler katacak. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl 22’ncisi düzenlenen yarışmada finale kalan 10 genç moda tasarımcısı, yeni ve özgün çizgileriyle Four Seasons Hotel Beşiktaş'da jüri önüne çıktı. 

Gerçekleşen organizasyona Yasemin Taciroğlu, Demet Sabancı ve Siren Ertan gibi isimler katıldı. Sektörün önemli yöneticilerinden biri olan Ruken Mızraklı’nın da katıldığı etkinlikte yarışmacılara, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) desteği ile son yıllarda sektörün trendlerini yakalamakta liderlik yapan genç tasarımcılar mentorluk etti. MTD Başkanı Mehtap Elaidi'nin de dahil olduğu mentorlar arasında Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Simay Bülbül, Hakan Yıldırım,  Zeynep Tosun gibi isimler yer aldı. Yarışmada üçüncülük ödülüne Buğu Pala, ikincilik ödülüne Sevda Dalgıç, birincilik ödülüne ise Emel Melike Bakıcı layık görüldü.

İHKİB Başkan Yardımcısı Volkan Atik, İstanbul Moda Akademisi (İMA) Genel Direktörü Seda Lafçı, MTD Başkanı Mehtap Elaidi, Mimar Sinan Üniversitesi (MSÜ) Tekstil ve Moda Tasarımı Bülümü Öğretim Görevlisi Dilek Alpan, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bülümü Öğretim Görevlisi Yeşim Bağrışen, Moda Tasarımcıları Hakan Yıldırım, Atıl Kutoğlu, Gamze Saraçoğlu, Moda ve Stil Danışmanı Ece Sükan, Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin, Marka Danışmanı Banu Bölen ile moda yazarları Ayşe Ferhangil ve Yaprak Aras’ın  jüride yer aldığı yarışmaya sanat ve cemiyet hayatının tanıdık simaları da katıldı.

Dereceye giren yarışmacılar toplam 435 bin TL değerinde ödül ile birlikte, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle belirlenecek kontenjan dahilinde yurtdışında 1 yıl moda eğitimi, 1 yıl İngilizce dil eğitimi,  İMA’da  İleri Düzey Moda Tasarımı ve Diploma programına ücretsiz katılım, sektörle ilgili uluslar arası bir moda fuarını ziyaret imkanına sahip olacak.


Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest