TREND | Beyaz Elbiseler

6/27/2014


LBD (Little Black Dress) nam-ı diğer küçük siyah elbise klasik moda anlayışını birebir yansıtırken İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının vazgeçilmezi beyaz da yaz aylarının trendi görünümünü garantiliyor. Yazın az ve öz parçalarla çabasız şıklığı yakalamak daha kolayken özel gün ve gecelerde saflığı simgeleyen beyaz bir elbise kuğu gibi zarif görünmenizi sağlıyor. Beyaz elbiselerle 2014 yazında da abartısız, bol kesimlerle, ince kumaşlarla ve farklı aksesuar değişimleriyle her ortama göre kolaylıkla geçiş yapılabilir. 


Zamansız bir stilin mimarı olan beyaz-dantel uyumu, son yıllarda kendine sürekli yer bulan ve form değiştiren neo-romantik akımının değişmez bir parçası olduğu kesin. Yüzyıllardır burjuvazinin arzu nesnesi olan dantel, kadınların etkili silahlarından biri haline dönüşürken 2014 yaz sezonunda da 50'ler elegansını kadınlara geri verirken üzerine yıldız tozu serpiyor. 


Bir çok markada farklı modelleri bulunan beyaz elbiseler tatile giderken bize eşlik etmezlerse olmaz. Beyaz elbiseyle saç ve makyajın daha çok ön plana çıktığını düşünürsek bronz bir tenden fazlası da gerekmiyor. Trend olup olmamasını önemsemeyecek kadar yaza çok yakışan beyaz dantel elbiseler ne de olsa romantik ve feminen bir tarzın vazgeçilmez parçası.


Maxi boy beyaz elbiseler bohem akımının etkisiyle sık tercih edilen parçalar arasında. Festival havasında, 70'lerden ilham alarak, dar elbiselere ve vücudu sımsıkı saran parçalardan kurtulma zamanının geldiğini de hissettiriyor. Nude, pudra tonları, camel ya da metalik renklerle birlikte tamamlanabilen beyaz; ofis, sokak ve gece stil geçişlerinde kolaylık sağlıyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest