Paris Couture Haftası | Christian Dior Front Row

7/09/2014


Modaevlerinin 2014/2015 Haute Couture Sonbahar/Kış koleksiyonları tüm hızıyla Paris'te sergilenirken Hollywood'un gözde isimleri de marka yüzü oldukları tasarımcıları yalnız bırakmıyor. Christian Dior defilesini izleyemeye gelenlerin elbette bir başka markayı tercih etmesi düşünülemezdi.

Charlize Theron ve Sean Penn Paris Couture Moda Haftası'nın en dikkat çeken çiftlerinden oldu. Dior'un şovunu ön sıradan izleyen çiftin bu karizmalarıyla dikkat çekmeme gibi şansları yok. Oscar'larda, Altın Küre'lerde Dior imzası taşıyan elbiseleriyle arz-ı endam eden Charlize benim de çok sevdiğim J'adore parfümünün yüzü olmuştu. J'adore reklamındaki gibi altın rengi metalik elbiseyi en az modeller kadar iyi taşıdığı bir gerçek. 


Retro feminenlik temasının etrafında şekillenen koleksiyonlar 'Kaplan ve Ejderha' ve 'Bir Geyşanın Anıları' filmleriyle tanınan Zhang Ziyi'nin üzerinde ayrı bir etki yaratmış. 


2009 yılından beri ikonik çanta Lady Dior'un yüzü olan Marion Cotillard ipek eşarp panelleri olan, yüksek belli siyah elbisesiyle defileyi izlemeye gelmiş. Hem casual hem de klasik tercihleriyle kırmızı halıda Fransız şıklığını yansıtanlardan. 


Jennifer Lawrence yüksek bel eteğini asimetrik tasarım ayakkabılarıyla tamamlarken sanki ters takılmış izlenimi veren 'Mise en Dior' küpelerini de takmayı unutmamış. Birkaç sezondur makyaj uzmanlarının radarındaki 'makyajsız makyaj' görünümü hiç olmadığı kadar ön plandayken Jennifer'ın solgun ve donuk bir görünüm yaratan makyajına hiç anlam veremedim.


Christian Dior bundan yıllar önce modanın milatlarından birini oluştururken yarattığı görüntünün ismi 'New Look'tu. Moda ve güzellik markalarının yakından izlediği Emma Watson da kırmızı halıda kendini Dior'un kollarına bırakanlardan.


Raf Simons markayı ulaşılmazlık ve abartı kavramlarından uzaklaştırmayı hedeflerken lüks kavramının temel sütunlarından olan Dior'un stil dönüşümünü de bu yönde etkiliyor. Olivia Palermo görüntü ve silüet kavramlarını couture bakış açısıyla yorumlayan Dior'un blazer formundaki fermuar detayları olan elbisesiyle.


Aksesuar tasarımcısı Camille Micelli Dior'un arşivini karıştırarak inciyi yeniden yorumlamaya karar vermiş. Jennifer Lawrence gibi Rosamund Pike da 'Mise en Dior'un bu alışılmışın dışındaki küpelerini takanlardan. Biz bastıran sıcaklarla sersemlemiş durumdayken Rosamund paltosunu üzerine çekip yaz mevsimini geçiştirmişe benziyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest