Yakın Plan | Studio Five

7/04/2014


2001 krizinden sonra moda ve hazır giyim sektöründe tasarım bilincinin gelişmesiyle orantılı olarak son yıllarda bu alana yönelenlerin sayısında artış olsa da tasarımcıların zamanla ve yeni yeni yerinin belirlendiği bir süreçteyiz. Bu sebeple genç tasarımcılar yarattığı ürünlerle çizgisini belirlemeye başladığı bir dünyada kendilerine yer bulabilmeleri için uzun ve yorucu bir süreçten geçmeleri gerekebiliyor. Mezun olduktan sonra İstanbul yerine zoru seçerek İzmir'de kalıp giyim ve aksesuarda fark yaratmayı isteyen Yaprak Budak da özel sektörde edindiği deneyimin ardından şimdi kendi markası olan Studio Five'ı yarattı. 


İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı bölümden mezun olan genç tasarımcılardan olan Yaprak Budak yarattığı soyut desenleri özel kumaşlara aktararak temiz bir dikim kalitesini benimsiyor. Kombinlenmesi son derece kolay olan, son dönemin gözde parçalarından kalem etek Studio Five'da yazın ön plana çıkan çizgileriyle buluşmuş.

Studio Five etiketiyle maskülen formları feminen detaylarla kullanarak hazır giyim alanında butik tasarımlarla ve özel dikimlerle çalışmalarını sürdürüyor. Moda, insan ve değişim üzerine kuruluyken Studio Five da modern çağda değişen yaşam biçimlerine uyum sağlayarak bu hızlı moda döngüsünün içinde kendine yer buluyor. 


Studio Five yaz koleksiyonunda hazırladığı parçalarda renklerin ve desenlerin armonisinden faydalanılmış. Yaprak Budak; silüet, kumaş, renk ve detaylarda gösterdiği özenle artık baştan aşağı yabancı markalardan giyinmek yerine farklı lokal tasarımcılara yönelenlerin dikkatini çekecek kalitede işler yapıyor. Studio Five ürünlerine yakından bakmak isteyenler İzmir - Alaçatı'da 4-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Millfest Moda ve Sanat Festivali'ne uğrayabilirler.

Studio Five'ı instagram üzerinden takip edebilir, iletişime geçebilirsiniz: instagram.com/studiofive_

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest