'İstanbul Fashion Incube' Tasarımcıları

8/12/2014


Türk moda tasarımcılarına kendi markalarını geliştirme imkanı sağlayan ve 2013 yılında 10 moda tasarımcısıyla faaliyete geçen Türkiye'nin ilk moda girişimcilik merkezi 'İstanbul Fashion Cube'un yeni dönemde destekleyeceği tasarımcılar belli oldu. 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından kurulan ve desteklenen İstanbul Fashion Incube, geçtiğimiz yıl moda endüstrisinin tüm taraflarını birbirine bağlayarak desteklediği moda tasarımcılarını sektöre kazandırırken 4 isim ile bu dönem de devam etme kararı aldı. Burçe Bekrek, Ece Gözen, Hande Çokrak ve Niyazi Erdoğan ile devam kararı alırken yeni dönemde; Giray Sepin, Selim Baklacı, Tolga Turan, Gülçin Çengel, Tuba Ergin ve Zeynep Merve Mehmetli gibi kadın ve erkek giyim koleksiyonları sunan moda tasarımcılarını destekleyecek. Merkez'e katılan tasarımcılara yönelik oluşturulan yeni Moda Girişimcileri Programı ile tasarımcıların başarılı olabilmeleri ve yoğun rekabetin yaşandığı moda sektöründe markalarını güçlendirebilmeleri için marka stratejileri geliştirme, koleksiyon planlama, marka iletişimi ve pazarlama, uluslararası fuarlar ve sipariş hazırlama süreçleri, iş modeli geliştirme ve iş süreçlerini yönetme gibi konularda altyapıları ile deneyimlerinin kuvvetlendirilmesi amaçlanıyor. 

Merkez kapsamında seçilen tasarımcılara Nişantaşı'nda ofis ve showroom imkanı, numune üretim atölyelerinin kullanımı ile aynı binada araştırma yapabilecekleri, özellikli kumaş ve materyalleri yakından inceleyebilecekleri materyal kütüphanesi hizmeti de sağlanıyor. Tasarımcılara, uluslararası arenada önemli başarılar kazanmış, dünyanın en büyük marka ve tasarımcıları ile çalışmış isimlerden danışmanlık verilirken, ayrıca geçtiğimiz dönem beklenen başarıyı elde ederek moda tasarımına ve hazır giyim tekstil sektörüne olumlu katkılarda bulunan merkezde bu dönem tasarımcılara özel mentorluk desteği veriliyor. 

Merkez ayrıca tasarımcıların koleksiyonlarını destekleyerek aşağıdaki hedeflere ulaşmayı amaçlıyor:
  • Tasarımcıların ulusal ve uluslararası bağlantılarının gelişmesi ve rekabet edebilme gücünün kuvvetlendirilmesi,
  •  Türk moda sektörünün hazır giyim, tekstil üreticileri ve markalarıyla işbirliklerinin geliştirilmesi,
  • Tasarımcılara hedeflerine ulaşmaları noktasında orta ve uzun vadede stratejik ve teknolojik fırsatlar sunulması,
  • Ulusal ve uluslararası platformlarda yaratıcı Türk tasarım markalarının güçlendirilmesi,
  • Türk  moda sektörünün büyüme hedefine ulaşılmasında yaratıcı ekonominin büyümesine katkı sağlanması.


Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest