NY Moda Haftası | Lacoste RTW 2015 İlkbahar Koleksiyonu

9/10/2014


Lacoste, New York Moda Haftası kapsamında gerçekleştirdiği defileyle 2015 yazında mavi sulara yelken açıyor. Denizcilik temasının hakim olduğu koleksiyonda şehirli detaylar hakim. Koleksiyonun hikayesine gelirsek; 1985 yılında, en prestijli Fransız yat üreticilerinden biri olan Lacoste, L36'yı tasarladıktan bir yıl sonra L42 yelkenlilerini tasarladı. 1920'lerin ikonik pololarından ilham alınarak tasarlanan yelkenlilerde konfor, şıklık ve performans bir aradaydı. Marka  denizcilikle arasındaki bu üç ortak özelliği keşfetti ve denizciliğe özgü bir stili benimsemeye başladı.  Denizin çekici ve rahatlatıcı yanı ise tasarımların tamamında kendini göstermeye başladı.  Stil, rahatlık ve performans, bu üç ana kelime Felipe Oliveira Baptista'nın Lacoste vizyonunu etkileyerek  yeni bir koleksiyon yaratmak için; onu yelken kültürünü araştırmaya yöneltti. Koleksiyonun başlangıç noktası: Yelkenli, duruluk, çizgiler ve renkler oldu…

Koleksiyon notlarına gelirsek; alt ve üst ayrı parçalardan oluşan silüetler şehirli gardırobunun en önemli parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Zigzag dikişli parkalar, ceket görünümlü montlar ve denizcilik temalı blazerlar ile balıkçı gömlekleri kombine ediliyor. Farklı renklerdeki esnek kumaşlar asimetrik  kesimlerle şekillenerek  deniz temalı görsellerle birleşiyor. Koleksiyonda yer alanı ayarlanabilir kayışlar, askılar ve kemerler deniz etkisini yansıtıyor. Zıt renklerin uyumu  dikkat çekiyor. Mavi-beyaz ve kırmızı-sarı renkleri denizcilik temasını vurgularken,  turuncu, leylak, pastel nane, gri ve koyu mor renkleriyle güneş ve deniz etkileri görülüyor. Kumaşlardaysa pamuklu hafif, ince dokulu, mikro çizgiler, pike, çift yüzlü kanvaslar  ve denizci örgüleri içeriyor.

Her sezon olan Chantaco çantalar bu sezon deri ve deniz temalı olarak kendini gösteriyor. Erkekler için tasarlanmış, denizden ilham alan sırt çantaları aynı zamanda büyük  bir el çantasına dönüşüyor. Hem düz hem topuklu olan deri sandal ayakkabılar natürelliği vurguluyor. LS 12 tenis ayakkabıları deri tasarımıyla bu sezonda tekrar ortaya çıkıyor. The Freeglide tenis ayakkabıları yeni stili ve kalıplanmış lastik tabanıyla sezona giriş yapıyor. 


Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest