SineTrend | Begin Again

12/15/2014


[spoilerFilmi izlemeyenler için yasal uyarı. Filmle ilgili bilgiler mevcuttur. [spoiler]

Begin Again ''dibe vuran'' iki insanın tesadüfen karşılaşıp filmin sonunda birlikte el ele kırlarda koştuğu filmlerden biri değil. Onu baştan söyleyelim. İçinde bol müzik olunca aklınıza hemen mutlu son gelmesin. Öyle ki, filmin mutlu sonla bitip bitmediği dahi sizin bakış açınıza bırakılmış. Filmi lezzetli yapan unsurlardan biri de bu. Eee madem o kadar klişe değil filmi farklı yapan nedir diyeceksiniz. Dibe vuran bu iki kişinin birbirine olan yaklaşımları. İkisinin de kalbi kırık, ikisi de yalnız, ikisi de eli yüzü düzgün entelektüel insanlar. Ne duruyorsun? Helva yapsanaaa diyesi geliyor insanın. Ama öyle olmuyor. Filmi farklı kılan da bu işte. Bu iki potansiyel çift, sevgili olmak yerine birbirlerine destek oluyorlar, kol kanat geriyorlar, acılarını hafifletiyorlar. Hatta o kadar destek oluyorlar ki hayatları hiç olmadığı kadar mutlu, huzurlu hale geliyor. Eee artık sevgili olsunlar da biz de rahatlayalım diyoruz ama olmuyorlar. Çünkü başkalarını seviyorlar. Dibe vurduktan sonra su yüzüne çıkıp ilk aldıkları nefeste sevdikleri insanlara koşuyorlar. Bu biraz benim kalbimi kırdı açıkçası. İşte filmi feel good movie yapmayan bu gibi bir sürü etken var. O yüzden Begin Again'i çok sevdim. New York ve nefis müzikleri bu sağlam senaryoyu çok güzel süslemiş. Trajik unsurları bir güzel törpülemiş. Mutluluk ve hüzün iç içe girmiş. Fırsatınız olursa sevdiğiniz biriyle izleyip film sonunda sıkıca sarılın. 
Keira Knightley'in Gretta karakterini canlandırdığı filmde giydiği kıyafetler yazdan sonbahara geçişi sevimli bir biçimde yansıtıyor. Şarkı sözü yazan ve müzik besteleyen Gretta vintage parçalara yönelerek yaşam tarzını en sade haliyle bütünlüyor. Gretta'nın stiliyle Keira Knigthley'in günlük stiline birbirine paralellik gösterince filmde bunun rahatlığı ve doğallığı hissediliyor. Gretta; oxford ayakkabıları, boyfriend jean ve gömlekleriyle, tarzlarıyla erkeklerle aynı kulvarda olan 'tomboy' kadınından biri oluyor. 

Filmin kostüm tasarımcısı Arjun Bhasin retro elbiseler, sandaletler ve soft renklerle birlikte Gretta ile masum ve çocuksu bir kadın yaratıyor. Audrey Hepburn ve Patti Smith karışımı 'boho chic' tarzıyla çabasız, rahat, kendi stilini ortaya koyanlardan biri oluyor.

Nötr renkli oversized pantolonları pastel renklerle eşleştirip yine sandalet ve oxfordlarıyla tamamlayan Gretta bunu kemer ve zarif bir kolyeyle tamamlamış. Oversized kıyafetler rahatlık sağlarken salaş görünüme şal ve atkılarla da destek verilebilir. Gretta'nın vintage esintilerin hakim olduğu çizgisinde Woddy Allen klasiği Annie Hall'daki Annie'nin etkisini hissetmek bile mümkün. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest