KIRMIZI HALI | 2015 Altın Küre Ödülleri - Part 1

1/12/2015


2015 Altın Küre Ödül Törenleri dün gece sahiplerini bulsa da gelenek bozulmasın biz Kırmızı Halı geçidiyle başlangıcımızı yapalım.

Gecenin en şık kadını Emma Stone! Birdman filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday olan Emma, ödülü Boyhood ile Patricia Arquette'e kaptırdı. Ama Lanvin tasarımı içinde diğer kadınlardan bir adım öne çıktı. Feminen, maskülen detaylarla yarattığı bu karışıma hayran olmamak elde değil.


Vizyona girmeden Fifty Shades Of Grey filmi sayesinde tanınan Dakota Johnson; Chanel Couture'un 2014 Kış koleksiyonunda metalik renkteki straplez elbisesini Jimmy Choo'nun ‘Minny’ modelindeki sandaletleriyle tamamlamış. Minimal makyajı, doğal haline bırakmış gibi görünen saçlarıyla gecenin en şık kadınlarından biri olmuş.


Kate Hudson kırmızı halı seçimlerinde genel olarak bizi pek hayal kırıklığına uğratmayan aktrislerden biri. Atelier Versace imzalı elbisesi hem derin göğüs dekoltesi hem bel bölgesindeki transparan detaylara sahip olup biraz aşırıya kaçmış gibi dursa da Kate'in bunu başarıyla taşıdığını düşünüyorum. 


Rosamund Pike bu sene Gone Girl'deki performansıyla ışıldarken Kırmızı Halı'da geniş cut-out detaylarına sahip Vera Wang tasarımı içinde hayal kırıklığı yarattı. 5 hafta önce ikinci çocuğunu dünyaya getirip, hala fitim demek için miydi tüm bunlar? 


Kırmızılar içindeki kadın Orange Is The New Black dizisinden Taylor Schilling. Ralph Lauren'ın kırmızı, halter neck yani boyundan bağlı dediğimiz elbisesini Ferragamo clutchıyla kullanmış.


Jennifer Lopez'in hala gencim, güzelim sizi üzerim tavırlarını gözümüze sokmasına inatla devam ettiği günlerdeyiz. Kliplerinde ve iddialı şovlarında buna devam ederken kırmızı halıda da aynı çabası sürüyor. Sevdiği modacılardan olan Zuhair Murad'ın göğüs dekolteli elbisesiyle zirveden inmeye niyeti yok. 


Still Alice'deki performansıyla drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Julianne Moore; etek kısımları tüylerden oluşan, gümüş rengindeki Givenchy Haute Couture elbisesiyle törenden eli boş dönmemiş. 


Into the Woods filminde Sindirella'yı canlandıran Anna Kendrick gece için Monique Lhuillier'in 2015 Pre-Fall koleksiyonundan seçimiyle masal dünyasının büyülü etkisini kırmızı halıda devam ettirmek istemiş. Gecenin dramatik prenseslerinden olmuş.


Amy Adams geceden eli boş dönse de sezonun iddialı yapımları arasında yer alan 'Big Eyes – Büyük Gözler', 72. Altın KüreÖdülleri'nden ödülle ayrıldı. Amy Adams, Atelier Versace'nin pudra mavisi elbisesiyle elegan bir duruşa sahip olsa da risksiz bir seçim.


Tek bir desenin ya da rengin bir arada kullanılması monokrom gibi algılansa da siyah ve beyazın birlikte kullanılması da bunun bir parçası olarak kabul ediliyor. Arrow dizisinden Katie Cassidy de derin yırtmaçlı elbisesiyle bu monokrom akımına uyum sağlamak istemiş. Ama derin göğüs dekoltesini de ekleyince zarif olmaktan uzaklaşmış. 


Lana Del Rey içindeki alaturka tarafını ortaya çıkarmadan yine duramamış. Sahnelerin ünlü assolisti diye anons edilse bu kıyafetiyle rahatlıkla yer alabilir. Deniz kızı formundaki elbisesi, uzun dalgaları ve dramatik makyajıyla geçmişten günümüze ışınlanmış.


Bir Lana Del Rey vakası ile daha karşı karşıyayız. 'A Most Violent Year' filminde Anna Morales rolünü canlandıran Jessica Chastain, Ateiler Versace'nin bronz tonlarındaki elbisesiyle tanrıça edasında bir duruş sergilese de saç ve makyajının güzelliği daha ön planda. 


Gecenin rüküşleri saymakla bitecek gibi değildi. Gönül isterdi ki bunların arasında Sienna Miller olmasın. Vintage kıyafetlere düşkün olan Sienna Miu Miu'nun elbisesini Jimmy Choo sandaletleri ve Tiffany & Co. mücevherleriyle tamamlamış. Etek uçlarının dökülen hali göze çarpmayacak gibi değil.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest