Özlem Kaya’nın Minimal Gelinlik Koleksiyonu

1/22/2015


Evlilik Dünyası Fuarı sizin ne kadar ilginizi çekiyor bilmiyorum ama benim ilgimi çeken tek şey Özlem Kaya defilesi oldu. Farklı tarzı ve koleksiyonlarıyla dikkat çeken Özlem Kaya, 2015 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladığı minimal gelinlik koleksiyonuyla Evlilik Dünyası Fuarı'nda açılış defilesini yaptı. 


Sema Doğramacı ile birlikte oluşturdukları Allegra markasıyla ilk kez bir gelinlik koleksiyonu hazırlayan Özlem Kaya, 25 farklı model gelinlik ve abiye koleksiyonunu sergiledi.. Klasik tarz gelinliklere minimal dokunuşlarla alternatif bir görünüm kattıklarını anlatan Özlem Kaya, “Kabarık gelinlikler değil, daha minimal ve sade tasarımlar tercih ettik. İnsanların arayıp da bulamadıkları alternatif bir tarz oluşturduk. Tabi ki klasik tarz gelinlikler de olacak ama daha çok minimalist tavra klasik dokunuşlar yaptık. Bazı modellerde dalgıç kumaşları kullandık. Vücudun güzel kıvrımlarını ortaya çıkaran formda gelinlikler tercih ettik. Dantel ağırlıkta, pırıltı var ama çok fazla değil. Gelinler artık çok kapalı olmak istemiyorlar. Daha sportif ama aynı zamanda şık olmayı tercih ediyorlar. Biz de dantel ve tül detayları ön plana çıkarıyor ve sırt dekoltelerini daha fazla kullanıyoruz. Dişi bir görüntüsü var bu koleksiyonun. Özgüveni yüksek bir görünüm taşıyor. Çünkü bu koleksiyondaki gelinlikleri sergilemek de özgüven istiyor” diye konuşmuş. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

1 YORUM

  1. blogunuza bayıldım çok renkli. keşfettiğime de sevindim . hem faceden hem de burdan takipçinizim. bana da beklerim muhakkak. sevgiler. http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Pinterest