Paris Couture Haftası | Christian Dior 2015 İlkbahar/Yaz

1/29/2015


Paris Haute Couture Moda Haftası’nın ikinci gününde tasarımcı Christian Dior ilhamını müzik efsanesi David Bowie’den alarak çarpıcı bir koleksiyonla podyuma çıktı. Raf Simons, 50'li, 60'lı ve 70'li yılların silüetlerini 2015 yılına uyarlamış. Grafik desenler, canlı renkler, çiçek desenleri ve çizgiler karışık ve ayrı olarak kullanılmış. 


Raf Simons, yeni materyal ve teknikleri kullanarak fütüristik ve modern bir yorumla 2015 İlkbahar/Yaz Couture koleksiyonunu sergilemiş. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak rugan dizüstü çizmeler ve botları kullanmış. Çizmelerin topuklarına ise pleksi ekleyerek koleksiyonundaki fütüristik havayı daha da sağlamlaştırmış. 50'lerin romantik havası, 60'ların materyalleri ve 1970'lerin çılgın ve parti havasını katarak karışımlar yaratmış. Raf Simons'ın özellikle vücudu sıkı saran grafik desenli streç tulumları Bowie'den aldığı ilhamı net bir şekilde ortaya koyuyor.


2015 Haute Couture İlkbahar/Yaz koleksiyonları Paris'te sergilenirken Hollywood'daki ünlü isimler de defileleri en ön sıradan izliyor. Elizabeth Olsen, Eva Herzigova ve Natalie Portman'da Christian Dior'un koleksiyonunu yerinden izleyemeye gelenler arasında.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest