Barbara Bui 2015 İlkbahar/Yaz Lookbook

2/02/2015


Şehirli kadının enerjisini ve gücünü yansıtan zamansız tasarımlarıyla, 27 yıldır sofistike parizyen tarzının temsilcisi Barbara Bui, 2015 İlkbahar-Yaz sezonunda kültürlerin birbiriyle etkileşiminden yola çıkarak, batısallaşmış kentli gardıroplara meydan okuyor. Koleksiyonda; Kızılderililerin etnik desenlerinden Atlas dağlarının ünlü dokumalarına ve budistlerin baskın rengi turuncuya kadar pek çok kültürden izler yer alıyor. 

Nakışlar ve rengârenk kaleydoskop efektleri ile zenginleşen pantolonlar, dökümlü mini elbiselerin ağırlıkta olduğu Barbara Bui 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, hem maskülen, hem de frapan ve feminen tasarımlarla göz kamaştırıyor. Koleksiyonda geniş yer tutan pantolon ceket takımlarda pantolonların maskülen görünümü, modern ceketler, straplez bluzlar ya da sırtı açık yeleklerle kombinlenerek feminen bir tarza bürünüyor.


Birkaç sezondur kadınların vazgeçilmez aksesuarı Oxford ayakkabılar, altın, gümüş ve beyaz renklerdeki modelleri ile 2015 İlkbahar - Yaz koleksiyonuna sportif bir hava katıyor. Yeni sezonda siyah ve beyaz deri klasik Oxford modeller önceki sezonlara göre daha sivri olan burunları ile dikkat çekerken, markanın DNA’sına işleyen rock-n roll ruhu aynalı gümüş renkli deri ayakkabılarda hayat buluyor. Barbara Bui 2015 yaz koleksiyonuna damgasını vuran, modern dokunuşlarla tasarlanmış canlı renklerdeki stiletto’lar ise  geniş bantlarıyla dans ayakkabılarını andırıyor. Rahatlıktan vazgeçmek istemeyenler için şık alternatifler sunan  spor sandaletler geniş bantlı, rugan ve yılan derisi modelleri ile günlük kombinlere çekici bir görünüm katıyor. Tasarımları tamamlayan geniş saplı büyük el çantaları ise rahat, seyahat etmeyi seven bir kadın profili çiziyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest