KIRMIZI HALI | 87. Oscar Ödül Töreni Rüküşleri

2/23/2015


Sinema dünyasının en iyilerini belirlenirken bir yandan da 2015 modasının şekillendiği kırmızı halılarda beklentinin altında kalıp hayal kırıklığı yaratanlarda sıra. Kırmızı halıya en iyi şekilde hazırlandığını düşünen ünlüler için ertesi gün çıkan eleştirileri okumak çok keyifli olmasa gerek. Biz de en çok eleştiri alan ünlülerin Kırmızı Halı Geçiti'ne doğru yol alalım.

Nicole Kidman'a ilk baktığımda o garip kırmızı kuşağı göze çarpıyor. Sonra fitting yapılmamış gibi üzerinde potluklar yaratan kısımları, yırtmacı ve çantası. Keşke biraz çalışıp gelseymişsin Nicole. Bak kuş öldü. Tarz değilsin. (Nurella stayla)

Biri Jennifer Lopez'e sürekli kendini tekrar ettiğini söyleyebilir mi?  Bu kez Elie Saab'ıyla damat ablası kılığında gelerek kırmızı halıda gençlere yer açmış. Gecede çok benzer bir modelini Robert Duvall'ın eşi giymiş. Üzerine tuz biber olmuş. 

Felicity Jones da Twitter'a malzeme olan isimlerden oldu. Alexander Mcqueen elbisesinin rengiyle, modeliyle kendisi için doğru bir tercih yapmadığını düşünenler çoğunlukta oldu. Perde asmaya gittiğini düşünenler de...

Lady Gaga'nın çılgınlık yapmasını elbet herkes bekliyordu. Bulaşık eldivenlerini giyip gelmiş gibi görüntüsüyle sosyal medyada oldukça konuşuldu. Kadın kendinden söz ettirmesini başarıyor. Neyse sevgilisi Taylor Kinney diyip susuyorum.


Keira Knightley hamileyken en kötü giyinen isimler arasında yer almaya doğru gidiyor. Biraz Blake Lively, Natalie Portman'a bakıp kendini geliştirebilse fena olmaz. Kısa bir süre sonra doğum yapacak olan Keira'nın o geceki seçimi Valentino olmuş.

Jamie Chung ilk kez Oscar'larda boy gösterdi. Yanina Couture elbisesi ise havai fişeklere benzetildi. 

Elinden geldiğince Rihanna'yı taklit ettiğini düşündüğüm Rita Ora, Marchesa elbisesiyle deniz kızı modelini abartmış. Bu tasarımı giymek için doğru kişi olmadığı kesin.

Reese Witherspoon kırmızı halılarda kendisini kopyalayıp yapıştırmaya başladı. Tom Ford'un tasarımıyla kendisinden beklenen risksiz, sıkıcı bir seçimle poz verdi. Moda eleştirmenleriyse proporsiyonuna uygun giyinmediği görüşünde birleşti.


Cate Blanchett hayal kırıklığı yaratmamalıydı. Ama John Galliano'nun siyah elbisesini giyerek bunu nasıl olduysa yapmış. Siyah elbiseler böyle durumlarda kurtarıcıdır olur, üzerine bir de renkli kolye taksam yeter diyerek gelmiş gibi. 

Laura Dern metaliklerin içinde boğulmuş. Alberta Ferretti imzalı elbisesinde yeterince metalik grisi yokmuş gibi bir de çanta, kolye ve küpesiyle üzerine katkı sağlamış. Bu kılığıyla Iron Man'in bir sonraki serisinde yer alabilir.

Rosamund Pike'ın Givenchy elbisesine laf yok. Ama tasarım için seçtiği ayakkabılar sayesinde şıklığından daha çok ayak yapısı konuşuldu. Size gül bahçesi vadetmedim mi diyorsun Rosamund?

Kerry Washington'ın giyinmeyi bilmediğine her geçen gün ikna oluyorum. Bu kez Miu Miu tercihiyle göze çarpmayı yine başaramamış.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest