Londra Moda Haftası | Jonathan Saunders 2015 Kış Koleksiyonu

2/24/2015


Baskılar, desenler ve renkler... Jonathan Saunders şeker pembesi, lavanta ve zümrüt yeşili gibi göz alıcı renklerle birlikte araya beyaz ve bej gibi yumuşak tonları da karıştırmış. Birden fazla desen kullanarak 60'ların sonu 70'lerin başındaki etkiyi podyuma taşımış. Ben özellikle kırmızı-beyaz ve kırmızı-bej kullanımını sevdim. 

Pop art sanatçıları Allen Jones, Bridget Riley, Victor Vasarely'den etkilenerek hazırladığı 2015 Kış koleksiyonunda Jonathan Saunders; geometrik bloklara, renk oyunlarına ve simetrik dizaynlara başvurmuş. Renk paletinde retro renklere yönelen tasarımcı keskin hatlı silüetler yaratmış. 


Belirli bir yaş grubunu içine almayan koleksiyon büyük güneş gözlükleri ve diz üstü deri çizmeleriyle de dikkat çekiyor. Kıyafetler kaban, etek ve elbiselerin birbirine uyumuyla harmanlanarak çok yönlü, sofistike ve şık çizgiler yaratılmış. 

Defile; Vangelis “Blade Runner Blues” ile başlayıp George Michael'ın “Careless Whisper” müziğiyle devam ederek fütüristik havadan geçmişe doğru yolculuğa çıkarmış. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest