New York Moda Haftası | Tommy Hilfiger 2015/16 Sonbahar Kış

2/18/2015


Tommy Hilfiger 2015 Sonbahar koleksiyonunun ana teması "American Love Story", 60'ların sonu ve 70'lerin başındaki ikonik stilleri bir şampiyonluk gününün müthiş enerjisi ile buluşturuyor. Markanın 30 yıllık mirasına atıfta bulunan koleksiyon, Amerikan spor giyiminin köklü kodlarına modern, sportif ve lüks bir yorum getiriyor.


Tommy Hilfiger’ın bu sezon hazırladığı koleksiyonun yapı taşlarından birini yoğun dokulu dış giyim parçaları oluşturuyor. Toskana kuzu derisinden ve iki taraflı kullanılabilen alpaka derisinden kabanlar, kolej stili uzun atkılarla tamamlanıyor. Keçeleşmiş moherden pelerinleri yumuşak işleme şeritler süslüyor, kabanları ise fırçalanmış altın kenarlı boynuz düğmeler. Spor kabanlar, kontrat renklerde yün ve derilerle tasarlanmış, narin kuzu derisi biye detaylarıyla göz kamaştırıyor.


Koleksiyonda Tommy Hilfiger imzası olan kolej detaylarının klasik formlarla olan bütünlüğü dikkat çekiyor. Rahat stilin anahtar parçalarından atletik tarzdaki sweatshirtler önlerine uygulanan ve 30’uncu yıla vurgu yapan kabartma rakamlar ile ön plana çıkıyor. Şımartan tüvit takım elbiseler ve denim yün krepten parçalar, zamana meydan okuyan formlarının yanı sıra grogren kurdele ve biyeli moher detayları ile koleksiyonda çok boyutlu bir efekt yaratıyor. Kalın örgü hırkaların omuzlarında dantel detaylar, parçalı eteklerin birleştirme yerlerinde ise verev dikişler dikkat çekiyor. Mineli aksesuarlarda sevimli kask figürleri, beş renk seçeneğiyle sunulan üstten fermuarlı, yumuşacık kuzu derisinden büyük boy el çantasında futbol detayları yer alıyor. Gizli pileli etekler ve transparan şifon panelli kadife elbiseler, dolgu topuklu futbol botları veya dore payetli Mary Jane ayakkabılarla tamamlandığında spor ve zarif görünümler ortaya çıkıyor.

Tommy Hilfiger, 1985’ten bu yana Amerikan stiline öncülük yapıyor. Hilfiger Collection bu sezon onun geçmişindeki, bugünündeki ve geleceğindeki kadınlar için bir aşk hikayesi anlatıyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest