OSCAR 2015 | Vanity Fair Kırmızı Halı Tahmİnlerİ

2/12/2015


Oscar gecesine 10'dan geriye sayıma başlamışken Vanity Fair de 'En İyi Kadın Oyuncu' ve 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' adayları için kırmızı halı tahminlerinde bulunmuş. Ünlü oyuncuların tarzına uygun seçimleri ise tasarımcıların 2015 Couture koleksiyonlarından yapmışlar. Vanity Fair'in kadın oyuncuların üzerinde görmek istediği tasarımlara göz gezdirelim. 

Fransız güzel Marion Cotillard 'Two Days One Night' filmiyle En İyi Kadın Oyuncu adaylarından biri. Dior'un yüzü olmasına rağmen Vanity Fair ona uygun olarak Armani Privé Couture koleksiyonundan siyah bir elbiseyi seçmiş. Hem casual hem de klasik tercihlerinde şık ve klas görünmeyi başaran Cotillard bakalım Oscar gecesi için daha canlı bir renk mi seçecek. 


Kırmızı halı için yaptığı kıyafet seçimleriyle dikkatleri çeken oyuncu Felicity Jones'da sıra. 'The Theory of Everything' de canlandırdığı Jane Hawking karakteriyle Oscar’ın 'En İyi Kadın Oyuncu' kategorisinde aday gösterilen İngiliz oyuncu için Elie Saab tasarımının yakışacağını düşünmüşler. 


54 yaşındaki Julianne Moore iddialı adaylardan biri olarak geceye teşrif edecek. 2015 Altın Küre'lerinde Still Alice'deki performansıyla drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Moore; o gece için Givenchy Haute Couture'u tercih etmişti. Vanity Fair; beyaz teni ve kızıl saçlarına Valentino'nun transparan elbisesini uygun bulmuş. 


Gone Girl'deki oyunculuğuyla kendine hayran bırakan Rosamund Pike kırmızı halıda pek yüzümüzü güldürmüyor. 2015 Oscar'larında 'En İyi Kadın Oyuncu' adaylarından biri olan Rosamund için Christian Dior'un 2015 Couture Koleksiyonundan bir parçayı uygun gören Vanity Fair bu kez tercihini miniden yana kullanmış. 


Bu Nasıl Sarışın filminden sonra bir şekilde ünlü olan ve hayran kitlesi kazanan Reese Witherspoon için Zuhair Murad'ın tül ve payet işlemelerine sahip, hem göğüs hem bacak dekolteli pelerinli elbisesini seçmişler. 


12 yıl süren çekim süreciyle sinema tarihine adını şimdiden yazıran, Richard Linklater'ın yönettiği Boyhood filmi Patricia Arquette'e 'En İyi Kadın Oyuncu' adaylığı getirdi. Vanity Fair, Valentino'nun couture koleksiyonundaki siyah elbisenin oyuncunun üzerinde şık duracağını düşünmüş. 


'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' adaylarından olan Laura Dern Jurassic Park ile hayatımıza girdi. Stiliyle kırmızı halıda ne giydiğini merak edilen isimlerden biri olmasa da hayal kırıklığı yaratacaklar listesine şimdiden sokmak zor. Zuhair Murad'ın 2015 İlkbahar Couture Koleksiyonu'ndaki, derin V dekolteli tasarımını Vanity Fair oyuncuya şimdiden yakıştırmış görünüyor.


The Imitation Game ile 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' dalında aday olan Keira Knightley, hamileliğinin ilerleyen zamanlarında karnını gizlemek isteyen ünlü isimlerden oldu. Hamile stiliyle bazen şıkların arasında yer alırken bazen de rüküş bulunan ünlü yıldız için Christian Dior'un 2015 Couture koleksiyonundan beyaz bir tasarım seçilmiş. 


Son yıllarda oyunculuğu kadar stiliyle de göz dolduran oyuncu Emma Stone iddialı tarzıyla kırmızı halının şıkları arasında olmayı başarıyor. Stil danışmanı Petra Flannery'nin iyi görünmesindeki payını ise saklamıyor. Peri masallarındaki gibi ışıltılı giysileri giydiğinde kendini Dakota Fanning'in sekiz yaşındaki haline benzeten Emma, kendisine neyin yakışıp yakışmadığını biliyor. Vanity Fair Emma için Chanel'in 2015 İlkbahar Couture Koleksiyonu'ndan siyah bir elbise seçmiş. 


1949 doğumlu Meryl Streep, katıldığı Oscar törenlerinde olgun, doğal duruşu ve zamansız stiliyle ayrı bir yere sahip. Bir kesim cicili bicili giyinip gösterişe yönelirken o, son yıllarda drapeli elbiselere yöneldi. Pastel tonlarında seçimleri, ölçülü dekoltesiyle de kabarık eteklerini daha dar elbiselere bırakmış durumda. Katıldığı davetlerde yalnızca göğüs, boyun ya da omuz göğüs dekoltesi veren Streep için Vanity Fair, tasarımcı hakkını Elie Saab'dan yana kullanmış. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest