Cezayir Baştan Aşağı Yenilendi

8/24/2015


Müdavimleri ve yeni dostları için eski kabuğunu sıyırarak yeniden doğan  Beyoğlu’nun en güzel tarihi binalarından Cezayir, şehir hayatının merkezinde, asırlık bir bina içerisinde eskinin etkileyici dokusu ile bugünün tüm cazibesini ve dinamizmini sunuyor.

Kentli gezginlerin iyi bildiği bir adres olan Cezayir, daha iyi nefes alabilmek için bir devir ve yenilenme süreci yaşadı ve Tamirane ekibinin dokunuşu ile baştan aşağı değişerek 2015 yazında kapılarını açtı.


Yepyeni bir yeme-içme, zaman geçirme ve keyif kurgusu ile iki ayrı katta, iki ayrı menu ile, Private Room, Bar & Lounge ve Bahçe gibi üç farklı mekan ile yeniden hayata geçti. 
Beyoğlu için klasikleşmiş vaha niteliğinde geniş ve her daim yeşil bahçesi ve yüksek tavanlı, şömineli şık bar bölümü Cezayir’in kuşkusuz en göze çarpan noktası. 


Private Room ve Bar & Lounge ise genç ve canlı ‘bite menü’sü, samimi, şık ve rahat tasarımlı yapıları ile günün her saati kullanıma uygun olduğu gibi, davet, kutlama ve toplantı gibi özel etkinlikler için de çok cazip seçenekler sunmakta.


1901 yılında İtalyan İşçi Cemiyeti üyelerinin çocukları için okul binası olarak inşa edilen yapı yüksek tavanları, büyük ve aydınlık pencereleri, orjinal taş zeminleri ile 114 yıllık bir geçmişin tüm izlerini taşıyor. Bugün hak ettiği özen ve yenilenme ile uzaklaşılsa da vazgeçilmeyen ve özlenen Beyoğlu hayatına tekrar damga vurmak için kapılarını açtı ve sizleri davet ediyor!

Yeni dönemde, Cezayir çeşitli konser, film gösterimi, atölye, konuşma ve kültür-sanat etkinliğine bünyesinde ev sahipliği yapıyor olacak. Cezayir’in yaratıcı ekibi ile İstanbul’un yaratıcı kurum ve kişilerinin işbirlikleri ile hayata geçecek olan bu programlardan ilki 5 Eylül  - 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan 14. İstanbul Bienali.

Hayriye Cad. 12 Galatasaray Beyoğlu / İstanbul

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest