Koton 2015/16 Sonbahar-Kış: GLAMOROUS BOHEMIA

8/06/2015


Koton 2015-16 Sonbahar-Kış koleksiyonu, göz alıcı, entelektüel ve bohem esintileri ile metropol kadının gardırobunu zenginleştiriyor. Farklı dokuların birliktelikleri, akromatik renkler ve şaşırtıcı proporsiyonlar, şıklığını konuşturmak isteyen moda severlere yeni bir tarz öneriyor.


Koton Kadın’ı, Timeless, Parisian 60’s ve 70’s Bohemia adında üç farklı konseptte hazırlanan “Glamorous Bohemia” (Gözalıcı Bohem) koleksiyonu ile daha yaratıcı, özgür ve göz alıcı bir şıklığa kavuşuyor.


Koton Kadın “Timeless” Koleksiyonu’nda kullanılan sade çizgiler, modern formlar, derinlikli dokular, lüks malzemeler ile zamansız, kolay ve göz alıcı bir silüet yaratılıyor.

Koleksiyonun ana parçalarını oluşturan dökümlü pantolon takımlar, ipekli gömlekler ve maskülen ceket kabalar ile tamamlanırken, uzun blazer ceketler, saten elbiseler üzerine giyiliyor. Kaşmir dokulu kazaklar ve düşük omuz detaylı flüt bluzlar ise hafif yüksek bel detaylı midi etekler ile kombinleniyor. Koleksiyonda yer alan kış beyazı, yumuşak devetüyü, sütlü kahve, duman tonları, zeytin, antrasit, siyah ve tozpembe renkleri kaşmirimsi dokular, dik kaşeler ve yumuşak satenlerle buluşuyor.


Koton Kadın “Parisian 60’s” Koleksiyonu, 60’lı yılların asi ve bir o kadar sofistike Parizyen tavrına yeni bir yorum getirerek modern kombin önerileri sunuyor. Hafif yüksek belli a-kesim etekler, bilekte hafifçe açılarak biten cigarette pantolonlar ve metal düğme detaylı pantolonların eşarp yaka detaylı bluzlar ile tamamlandığı koleksiyonda pinafore kesimli elbiseler de dikkat çekiyor. Lacivert, bulut mavisi, kırmızı, koyu portakal, pastel pembe, taze beyaz ve uçuk camel renkleri yumuşak kadife, dantel, brode ve brokar kumaşlarda vücut buluyor.

2015-16 Sonbahar-Kış sezonunun en farklı silüetini oluşturan “70s Bohemia” Koleksiyonu’nda 70’li yılların bohem havasını yansıtan detaylar dikkat çekiyor. Koleksiyonun ana parçalarını oluşturan çan kollu bluzlar, yelek ve yüksek belli, paçaya doğru genişleyen pantolonlarla tamamlanıyor. Balıkçı yaka kazakların üstüne giyilen klasik kesim militer kabanlar, derin yırtmaçlı maxi elbiseler ve viktoryan yakalar öne çıkan parçaları arasında yer alıyor.

Koyu şeftali, fındık, acı kahve, gece yarısı mavisi, krema ve siyah, koleksiyonun ana renklerini oluşturuyor. Süet, uzun tüylü trikolar, koyun postu, iri gösterişli düğme ve yuvarlak toka detayları ile kullanılan renklere koyu zemin üzeri çiçek desenleri ve balık sırtı eşlik ediyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest