Milano Moda Haftası | Giorgio Armani 2016 İlkbahar/Yaz

9/30/2015


Milano Moda Haftası kapsamında moda dünyasıyla buluşan Giorgio Armani 2016 İlkbahar/Yaz kadın koleksiyonu, sessiz bir devrimin sinyallerini veriyor. Koleksiyonun tamamına hakim olan duygusallık hissi, kadınların güçlü ve sofistike görünümünü de gölgede bırakmıyor. Armani ile yeni feminenliğin sesi; mütevaziliği elden bırakmayan bir güzellik anlayışı yaratıyor.

Alışılmışın dışındaki kombinler, koleksiyona yeni bir boyut katarken, kat kat giyilen kıyafetler bu sezon Armani kadınının favorisi olmaya aday gözüküyor. Kadın vücudunu odak noktası haline getiren koleksiyon, hafif bir silüetin gölgesinde, rafine kumaşlar, birbiriyle iç içe geçmiş materyallerle dolu. Armani'nin sembolü olan ceketler ise bu sezon her zamankinden daha yumuşak bir dokuda karşımıza çıkıyor.


Kısa bolerolar ve kabanlar, uçuş uçuş pantolonların bir numaralı tamamlayıcıları oluyor. Ceketlerdeki jakar desenler ve örgü motifleri ise sezonun favorileri arasında yer alıyor. Koleksiyonda elbiseler yerini püsküllü pançolara bırakarak nostalji rüzgarları estirirken,organza kumaşlar transparan görünümün baş aktörü konumunda. Grafik desenli etekler ise diz üstü modelleriyle modern kadının sembolü olmaya aday.


Koleksiyona damgasını vuran renk kırmızı! Ateşin gölge tonlarını yakaladığı tasarımlar, daha açık renk paletlerine ve sardunya tonlarına doğru geçişler sergilerken tezatlığın büyüleyici açısını gözler önüne seriyor. Kat kat ve transparan parlak kumaşların hayat bulduğu gece elbiselerinde yer alan işlemeler ise parçaların çizgilerini ortaya çıkarıyor. Tamamlayıcı unsurlardaki dolgu topuklar, büyük ve dalgalı şapkalar ise yeni bir dönemin habercisi olduğu Armani tasarımlarının, sessiz ve derinden yaptığı devrimin en iyi kanıtları.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest