Milano Moda Haftası | Gucci 2016 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

9/30/2015


Merakla beklenen Gucci 2016 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu defilesi, Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşti ve büyük beğeni topladı.

Alessandro Michele'nin Gucci için hazırladığı üçüncü koleksiyon olma özelliği taşıyan 2016 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu, şehir algısının sınırlarını zorlayan ve bu sınırlarla oynayan bir tavır ile “Situationist Dérive” konseptinin bir ürünü olarak ortaya çıktı.


Coğrafi konumların rastgele ve belirsiz yönlerini benimseyen konsept, bilinmeyeni ve kaybolmayı bir fırsat olarak görüyor fakat sadece bireyin kendini kaybetmesini kutlamıyor: ipuçlarını takip ederek modern olanı ortaya çıkarıyor. İşaretleri, önerileri, duygusal tonları ve sembolik dünyaları keşfetmek için yola çıkıyor.

Koleksiyondaki kıyafetler, şehirli olmanın keşfedilmemiş yönlerini barındırıyor. Her bir parça, desenlerin, üstün işçiliğin ve rafine materyallerin birleşiminden oluşuyor ve kadının iç dünyasında yaşanan ayaklanmayı kutluyor.


Transparan detayların ön planda olduğu, sürreal desenlerin ağırlık gösterdiği ve renk paletinde sınır tanımayan koleksiyonuyla Michele, metropol kadınlarını sıra dışı bir dünyaya götürüyor. Geçmişe göndermeler yapan çizgileriyle tasarımcı, klasik Gucci tarzının sınırlarını zorlayarak, bohem bir Gucci yorumu ortaya koyuyor. Şifon elbiselerin, parlak eteklerin göz aldığı koleksiyonda, ayakkabı, çanta, gözlük, toka ve şapkalar Michele'nin sürreal tasarım anlayışını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest