New York Moda Haftası | Lacoste 2016 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

9/14/2015


Lacoste, New York Moda Haftası’nın 3. gününde gerçekleştirdiği defileyle 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu. Evrensel renklerin hâkim olduğu koleksiyondaki “grafik detayları” moda otoritelerinden tam puan aldı.

Koleksiyonun Hikayesi

Ödüllü tenisçi Réne Lacoste’un söylediği gibi “Stilin olmadan oynamanın ve kazanmanın bir önemi yoktur.” Lacoste’un kreatif direktörü Felipe Oliveira Baptista’nın dokunuşları bu kez 30’lardan günümüze olimpiyat estetiğini sıra dışı bir şekilde yorumluyor. Markanın DNA’sında bulunan “fair play” ve “evrensellik” ise İlkbahar/ Yaz 2016 koleksiyonundaki parçalarda vücut buluyor.


“Rahat şıklığın” çıkış noktası olduğu koleksiyon spor görünüme yeni bir bakış açısı getiriyor. 7 gün 24 saat kullanabileceğiniz parçalar “şehirli” veya “spor” görünüm olarak bir ayrım yapmıyor. Ülkelerin bayrakları birbirleriyle bütünleşiyor ve muhteşem kamuflaj desenlerinin yer aldığı parçalar hem göze hem ruha hitap ediyor.  

Görünüş: Askı detaylı ve iri boy fermuarların yer aldığı mini elbiseler en şaşırtıcı parçalar arasında yer alırken, bomber ceketler ve safari elbiseler dikkatleri üzerine çekiyor. 2016 yaz olimpiyatlarının bir sonraki adresi Rio de Janeiro’dan ilham alınıyor ve 80’lerin jimnastikçi sportif görünümüne vurgu yapılıyor.

Renkler: Fransa, Amerika, Rusya ve İngiltere bayraklarının renklerini oluşturan;  kırmızı, beyaz ve mavi ana renkler arasında yer alırken, gök mavisi ve sarı renkler İsveç bayrağına gönderme yapıyor.

Kumaş: Koton pike, ince dokulu naylon, jarse, örgü ve grafik desenli kumaşlar.

Aksesuarlar: Çift taraflı ve iki renkli L.12.12 çanta, kadın ve erkek seçeneğiyle karşımıza çıkan ikonikleşmiş Rénne sneaker’lar. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest