PUMA BY RIHANNA Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu

2/16/2016


PUMA BY RIHANNA Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu New York Moda Haftası'nda görücüye çıktı. Japonya sokak kültürünü kendine özgü karanlık fakat gösterişli tarzıyla birleştiren Rihanna, koleksiyonu ile büyük beğeni topladı.

PUMA Marka Elçisi ve Yaratıcı Direktörü Rihanna, New York Moda Haftası’na FENTY PUMA BY RIHANNA Koleksiyonu ile damgasını vurdu. Rihanna, koleksiyonun tanıtımını gizemli bir atmosfer ve karanlık bir ruh halini tetikleyen ciddi tavırlı mankenler eşliğinde gerçekleştirdi.


PUMA Marka Elçisi ve Yaratıcı Direktörü Rihanna, “Bu koleksiyon sadece beni ya da nasıl giyindiğimi temsil etmiyor, aynı zamanda PUMA ile yaratmak istediklerimin de sınırlarını zorluyor” diyerek şunları ekliyor: “PUMA’yı tahmin edilemeyen ve beklenmeyen bir noktaya götürmek istedim, bu da içinde Japon sokak kültürünün akıldan çıkmayan bir ters köşesiydi. Tüm dokular ve siluetlerle oynadım, kullandığımız tüm kumaşlar lüks. Gelenekseli, kendi yöntemimle yeniden yorumladım. Bu koleksiyonu hem moda dünyasıyla hem de kendi fanlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum”.


FENTY PUMA BY RIHANNA Koleksiyonu defilesine katılanların arasında müzik, moda ve sanat dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra önemli moda dergilerinin genel yayın yönetmenleri ve editörleri tam takım oradaydılar. Türkiye’den PUMA adına davetliler ise Umut Eker ve Didem Soydan’dı. Yabancı gazetecilerin sorularına cevap veren Eker ve Soydan; Uzun zamandır takip ettikleri sokak stili ile punk’ı harmanlayan akımın en önemli temsilcilerinin yaptığı podyum şovlarını aratmadığını, FENTY koleksiyonunun her parçasını sokakta giyebileceklerini belirttiler.


Rihanna, Aralık 2014’te PUMA ile anlaşmasının ardından ilk kez New York Moda Haftası’nda görücüye çıkardığı FENTY PUMA BY RIHANNA Koleksiyonu günümüz Japonyası’nın sokak kültürü ile geleneksel kültürün izlerini taşıyor. Bu kültürel etkiyi gotik tonlar ile karıştırıp, abartılı büyüklükler ve proporsiyonlarla birleştiren sanatçı, kendisinin moda algısı içinde çoğu zaman sert kalan, alışılagelmiş kadın ve erkek roller arasındaki kesin çizgiyi bulanıklaştıran tarzı ile karşımıza çıkıyor. Rihanna’nın ilk kez görücüye çıkardığı koleksiyon içinde yerleri süpüren Kimono Kaftan, Su Geçirmeyen Eşofman Takımı’na, futbol formasını anlandıran Bağcıklı Korse’den, elbise ve tulumlara kadar birçok farklı stil bulunuyor. Abartılı kol uzunluğuna sahip ceketler ve büyük sweatshirt’ler tasarlayan sanatçı, bu ilk koleksiyonunda şekiller ve kalıplarla oynamayı tercih ederken koleksiyon, birçok parçada yukarıdan aşağıya vücudu saran bağcıklarıyla dikkat çekiyor. Kadife Bomber Ceket gibi dış giyim parçaları ise hem ihtiyaçları karşılıyor hem de moda meraklılarının gözlerine hitap ediyor. Koleksiyondaki her parça hem seksiliği hem de sokak modasının sertliğini barındırıyor.


Aralarında Rihanna’nın ilk modern ve füturistik antrenman ayakkabısı olan FENTY Trainer’ın da bulunduğu koleksiyonun ayakkabıları, çok yakında dünya genelinde mağazalarda satışa sunulacak. Ayrıca Rihanna’nın heyecanla beklenen kürk terliklerinin yanı sıra, PUMA Creeper da yeni sezonda yeni renkleri ile geri dönecek.

PUMA by Rihanna Aksesuarları ise askılı Bomber Ceket Çanta, iki cepli Kürklü Bel Çantası, şapkalar ve saç aksesuarları ile choker kolyeler ile peçeli saç bantlarıyla tüm görünüşü tamamlayor.

FENTY etiketi altındaki Sonbahar-Kış 2016 PUMA by RIHANNA Koleksiyonu, Eylül 2016’nın başından itibaren mağazalarda yerini alacak. Daha fazla bilgi için puma.com ya da rihannanow.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest