SineYorum | Now You See Me 2

8/25/2016

Bu serinin en ilginç yanı bizi 'Yaşasın sihirbazların yeni filmi çıkmış' diye sevindirmesi. İlkokul çocuğundan farksız bir biçimde heyecanla yeni numaraları bekletmesi. Her numarada şaşırtıp elimizle ağzımı kapattırarak sevinçle şaşkınlığı bir arada yaşatması. Bizi tekrar çocuk yaptığı için seviyorum bu seriyi. 


İlk filmden daha kötüydü diyemeyiz. Hatta numaralar daha iyiydi. Ama ilk filmde ne kadar çok şaşıracağımızı bilmediğimiz için daha çok şaşırmış, bu filme hazırlıklı gelmiştik. Ona rağmen ters köşe yapabilmesi ikinci filmin başarısını gösterir. İlk filme göre ikinci filmin IMDB puanının düşük olması beklenti kaynaklı. İnsanlar ilk filmdeki gibi şaşırmak istiyor. Yani döner olsun ama dönmesin istiyorlar. İnsan bu. Hep ister. Ama bu fiziken mümkün değil. Science bitch!


İkinci filmde bir de hanım arkadaş eklenmiş tayfaya. Fena da olmamış. Şapşik bir hanım. Deli dolu, gözü kara ve çok yetenekli.  Serinin devamı gelirse ekibi birbirine düşüreceğinden eminim. Çünkü kadın! Woody Harrelson yine ayrı bir alem. İkizini oynadığı karaktere bayıldım. Kendine hiç benzemeyen aptallıkta bir karakteri oynayabilmesi ne kadar yetenekli bir adam olduğunu tekrar gösterdi bize. Eski topraklar Morgan Freeman ve Micheal Caine'ı saymazsak ayıp olur. Onlar filmin cıvımasını engelleyen en önemli faktörler. Bizim Harry Potter Daniel Radcliffe de sosyopat evlat rolünde iyi iş çıkarmış. İleriki serilerde daha derin rolü olacaktır. Eisenberg ve Ruffalo kendi standartlarında oynamışlar. Adamların standartı o kadar yüksek ki serinin belkemiğine zarar vermeyecek kadar iyi iş çıkarmışlar. Oyunculukları fazla uzun tuttum çünkü kadro kalabalık olunca birinin sırıtması filmin kalitesini düşürebiliyor. Bana göre Dave Franco bu ekipte biraz sırıtıyor. Yetmiyor yani. Yeteneklerinin sınırlı olduğunu düşünüyorum. James Franco kontejanından parladı ama abisi James kadar pişmediği için oyunculuğu diğer ustaların yanında yavan kalıyor.


Filme gelirsek..Gelemiyorum çünkü film Cem Yılmaz gösterisi gibi. Hiçbir şey kalmadı aklımda. Kapılıp gittim ilk filmdeki gibi.  Serinin sihri de bu zaten. Ama takıldığım bir nokta var. "Eye" olayını tüm kötülerin düşmanı dünyaya iyilik getiren İlluminati benzeri bir oluşum gibi yansıtmaları biraz can sıkıcı. Amerika'nın dünyanın izleyen "Eye" olduğunu biliyoruz fakat dünyaya pek de iyilik getirmediğinin hepimiz farkındayız. Sihirbazların özgür, asi duruşlarına da zarar verdiğini düşünüyorum. Yapımcılar akıllı olsun!

Sonuç olarak bir devam filmi için beklentimi fazlasıyla karşılayan bir film oldu. Seri 10'a kadar uzasa da her seferinde aynı çocuk heyecanıyla filmin başlamasını beklesek. Çünkü magic!

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest