Mercedes-Benz Fashion Week | Özgür Masur 2017 Couture Koleksiyonu

10/14/2016


Özgür Masur, tüm kumaşlarından işleme detaylarına, tamamı el işçiliği ile hazırlanan 46 parçalık couture koleksiyonunda, markasının DNA'sında yer alan çicek formlarına deneysel bir bakış kazandırıyor. 

İnce ve usta işçilik kalitesiyle bilinen Özgür Masur kreasyonları, yeniden yapılandırılmış silüetler ile işlemeye yapılan cesur girişimleri içeriyor. Özgür Masur tasarımlarının ana formu olan çiçeklere, doğaya hayat veren fotosentezi ele alarak yaklaşan Masur, ışıktan gelen bu hayat enerjisini gizli bir bahçe düşüyle deneysel bir keşfe dönüştürüyor. Özgür Masur'un ikonikleşen çiçek formlarının, uçan karınca gibi futuristik figürlerle birleştiği koleksiyon, yalın ve güçlü ifadeleriyle dikkat çekiyor. 


Özgür Masur Ritüel Koleksiyonu'na ilham olan kadınları; ''60'lar ve 70'ler, modanın yeninden bir ritüele dönüştüğü dönemi işaret ediyor. Bu dönemde; kadınların kendine has ve özgüveni yüksek tavrı, koleksiyonun da ruhunu çizdi. Dönemi hakkını vererek yaşayan, sosyal statüsünün de getirdiği rahatlıkla hayatı snobe eden, kendi modasını yaratan kadınlar vardı hayalimde. Modaya uyum sağlayan değil, yön veren kadınların ritüellerini beraber yaşıyoruz.'' sözleriyle anlatıyor. 

Özgür Masur'un kemerle modernite kattığı silütleri, ikili parçalarla destekleniyor. Çok dar ve çok büyük formların bir arada kullanımı ile yaratılan tezatlık Özgür Masur'un imzasına dönüşen drape detaylar ve deneysel işleme teknikleriyle buluşuyor. Kadına övgü niteliğindeki Ritüel Koleksiyonu, onu mücevhere dönüştürecek ışıltılı silüetleriyle her addımda iddasını destekleyecek görünümlerden kaçınmıyor. 

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest