Dergi Kapakları | Serenay Sarıkaya Nisan 2017

4/06/2017


Fi dizisiyle ekrana dönen Serenay Sarıkaya InStyle Nisan sayısı için romantik bir çekim gerçekleştirdi. 

Bu aralar malumunuz web yayıncılığı ve onun dizilerinin rüzgarı esiyor. Blu Tv’deki Masum sonra Puhu Tv’deki Fi adlı yapımla bu rüzgar şiddetini arttırıyor. Netflix sonrası dünyada hakim olmaya başlayan web yayıncılığından Türkiye'deki payını almak isteyen Şahenk Grubu Puhu Tv girişiminin sesini duyurmak için kadrosunda Türk yıldızlarının bolca olduğu bir dizi yapmaya karar verdi. Bu vesileyle Fi adlı dizi ortaya çıktı. Dizi yayına girmeden “cüretkar” sahnelerinin görüntüleri internette dolaşmaya başladı. Eee dizi internette yayınlanınca RTÜK devre dışı kalıyor. Böylelikle argo, cinsellik öğeleri sansürsüz bir şekilde dizilerde kullanılabiliyor. Ulusal kanallarda da böyle olması gerekirken “muhafazakar imkansızlıklar” nedeniyle özgürce çekilen dizileri ancak internetten izleme şansımız oluyor. Serenay Sarıkaya’nın Mehmet Günsur’la olan sevişme sahnelerini dizi başlamadan ezberlemiştik. Dizi yayını sonrası Ozan Güven’in de buna benzer sahneleri olduğunu gördük. Dizinin kurgusuna katkıda bulunuyorsa böyle sahnelerin “kullanılabilmesi” biz izleyiciler adına sevindirici. Dizinin kadın oyuncuları Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi'nin aldıkları “cesur” karardan dolayı tebrik etmek istiyorum. Bu devirde sanat adına bir şey yapabilmek için önce “icazet” alan sanatçımsı tayfanın kalabalıklığını düşünürsek oldukça cesur bir karar. 


Sizin çılgın halinizi merak ediyorum çünkü dışarıdan kontrollü görünüyorsunuz. En çılgın halinizi nasıl tanımlarsınız?

İlginç bir soru çünkü ben dışarıdan çılgın göründüğümü düşünürdüm aslında. Fakat siz sorunca fark ettim, sanırım hep böyle bir tiptim. Bunun sebebi de erken yaşta bu sektöre girmem ve çok uzun zamandır anne-kız yaşıyor olmaktan kaynaklanıyor sanırım. Çünkü bana çok erken geldi erken yaşta ayakları üzerinde duran olgun kadın imajı. Hakikaten de çok fazla çılgınlık yaptığımı pek hatırlamıyorum. Hep sindirerek ve kontrollü olma isteği vardı bende. Belki arkadaş çevremde bazen çılgınca şeyler yapıyor olabilirim, ben de tam bilemiyorum.


Bu yaz sezonu için neler almayı düşünüyorsunuz?

Henüz yaz alışverişine çıkmadım fakat bu yaz biraz renkleneceğim sanırım. Bu konuda pek risk alabilecek birisi değilim aslında ama bebek pembeleri, kırmızılar, pullar, payetler çok hoşuma gidiyor, dayanamıyorum. Bu senede böyle olsun.

Tüm bu yoğun hayatın içinde Kerem Bürsin’le ilişkiniz nasıl gidiyor?

Gayet iyiyiz. Güzel bir ilişkimiz var. İkinci senemize giriyoruz neredeyse. Onun çok özel bir ruhu var ve bana çok iyi geliyor. Bir dünya insanı olduğunu düşünüyorum ve bu çok şey fark ettiriyor. Ben de bir kadın olarak kendimi çok şanslı hissediyorum.

Röportajın ve çekimin devamı InStyle Nisan sayısında.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest